همانا مساجد خدا را کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز قیامت ایمان آورده‌اند. (قرآن کریم - سوره توبه - آیه 8) ----- پیامبر (ص) می فرماید : من بنی لله مسجداً ولو کمفحص قطاه بنی الله له بیتاً فی الجنه: کسی که مسجدی برای خدا بسازد اگر چه به اندازه لانه گنجشکی باشد خداوند خانه ای برایش در بهشت مهیا می کند -------به اطلاع شما عزیزان خیر و متدین می‌رسانیم که جهت ساخت و تکمیل ، مسجد ابوالفضل‌العباس(ع) نوخندان ، نیاز مبرم به کمک‌ها و مساعدت‌های نقدی و غیر‌نقدی عاشقان حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) داریم . لذا از شما مؤمنان و خیّرین عزیز دعوت می شود تا کمر همّت را بسته و در تکمیل این مسجد ما را همیاری کنید تا برای شما صدقه جاریه ای نزد خداوند نوشته شود. این مسجد با همکاری و كمك شما شروع کردیم و ان شاءالله با همّت عالی و کمکهای سخاوتمندانه شما تکمیل خواهد شد. در صورت امکان و برای مساعدت و مشارکت در این امر خداپسندانه شما عزیزان می‌توانید با هیئت امنای مسجد با شماره تماس 09153821519 تماس گرفته و یا به شماره حساب 0104511575005 بانک صادرات کمک‌های نقدی خودتان را واریز نمایید----------اجرکم عندالله ------------ هیئت‌امنای مسجد حضرت ابوالفضل‌العیاس(ع) نوخندان(خراسات‌رضوی)-ا. < گزل وطنم نوخندان
بر چه اساسی دیگران، در مورد شما قضاوت می کنند؟

مقدمه

افراد در عرض چند ثانیه ما و ویژگی های شخصیتی مان را برانداز می کنند، اما دقیقاً بر چه اساس و با چه معیاری؟

ایمی کادی استاد روانشناسی مدرسه ی کسب و کار دانشگاه هاروارد در کتاب «حضور» می نویسد:

افراد وقتی برای اولین با شما را می بینند اول از همه به دو سؤال اساسی پاسخ می دهند: 1/ اینکه «آیا می توانم به این فرد اعتماد کنم؟» و 2/ اینکه «آیا می توانم به این فرد احترام بگذارم؟»

روانشناسان از این دو بعد به ترتیب با عناوین صمیمیت و شایستگی یاد می کنند. طبیعی است که شما نیز در حالت ایدئالی می خواهید در نظر دیگران هر دو را داشته باشید.

جالب است که به گفته ی کادی، اغلب افراد، به ویژه در رفتار حرفه ای، باور دارند شایستگی عامل مهم تری محسوب می شود.

هرچه باشد می خواهند ثابت کنند از هوش و استعداد کافی برای انجام کارهایی که به آنها محول می شود برخوردارند.

ولی در حقیقت، صمیمیت یا قابل اعتماد بودن مهم ترین عامل در ارزیابی شما توسط دیگران است.

 

لطفا به ادامۀ مطلب بروید


برچسب‌ها: مقاله ، شخصیت ، جامعه شناسی ، ویژگیهای شخصیتی، صمیمیت ، اعتماد ,
ادامه مطلب
انرژی مثبت

نواهنگی زیبا درباره «مصیبت‌های بزرگ در زندگی و فرمول طلایی خدا برای بندگانش» با بیان «استاد خانم نیلچی زاده»


برچسب‌ها: انرژی مثبت , سختیها, ارتباط با خدا,
جواب سلام

گاه " سلام " در هوا حیران می ماند و چه زیباست دیدن فرشتگانی عاشق که با آغوشی از نور محبت های مقدس اما معلق را درو می کنند...

امروز داشتم در مورد موضوعی سرچ میکردم که مطالبی در مورد  سلام پیدا کردم..

توی یه سایتی یکی پرسیده بود :

اگر کسی جواب سلامت رو نداد چیکار میکنی؟؟؟....

و این هم جوابها:


ادامه مطلب
قدرت و انرژی کلمات

شاید بسیاری از افراد قدرت و انرژی کلمات و جملات را یک شوخی کودکانه فرض کنند و حتی ممکن است خود شما نیز یکی از همین افراد باشید.
ما مثبت اندیشان بر این اعتقاد هستیم که هر کلمه دارای سطح انرژی مثبت یا منفی می باشد ، برای درک بهتر این مطلب به دو گروه کلمات زیر توجه کنید :

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: انرژی مثبت، بار مثبت کلمات,
ادامه مطلب
نگرشی بر شب یلدا و رسومات آن

در گفت و گو با سید احمد وكیلیان:

*یلدا یعنی چه؟ چرا اسم دخترها را یلدا می گذارند و اسم پسرها نه؟ چرا شب یلدا پیش مردم این همه عزیز است؟ چرا در شب یلدا هندوانه می خورند؟
یلدا واژه ای سریانی است و به معنی میلاد و تولد، چون شب یلدا را با میلاد مسیح تطبیق می كرده اند و شاید به همین خاطر این اسم را بر دخترها می گذارند. از طرفی در ادبیات ما، سیاهی گیسوی یار را به شب یلدا تمثیل می كنند.
 
لطفا به ادامه مطلب بروید

برچسب‌ها: شب یلدا , مبارک, رسومات , نگرش,
ادامه مطلب
رابطه شخصیت آدم ها و نوع خواب


رابطه شخصیت آدم ها و نوع خواب   حتما شما هم شنیده‌اید که مى‌گویند فلانى امروز از دنده چپ بلند شده است. هیچ مى‌دانید وضعیت خواب شما در هنگام شب مى‌تواند بیانگر شخصیت شما باشد؟ مطالعات اخیر دانشمندان نشان داده است که به‌طور کلى شش حالت براى خواب وجود دارد که هر کدام از این حالات بیانگر نوعى از شخصیت اشخاص است… 


برچسب‌ها: خواب ، شخصیت ، رابطه ، دنده چپ,
ادامه مطلب
چگونه با افراد منفی و بدقلق رفتارکنیم؟

طرز برخورد با افراد منفی : آیا میتوانید آخرین باری را که با یک شخص منفی یا بدقلق برخورد کردید به یاد بیاورید؟ یا آخرین باری را که شخصی به منظور آزارتان به شما حرفی زد؟ چگونه با آن کنار آمدید؟ نتیجه چه شد؟ در آینده با این شرایط چگونه روبرو خواهید شد که قضیه به خوبی و خوشی به پایان برسد؟

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: افراد منفی , نظریات , مثبت اندیشی , شیوه برخورد , روانشناسی , شاد بودن ,
ادامه مطلب
توصیه‌های رهبر معظم ( فرهنگ و ...)
حرف‌ها و نقل‌ها

لطفا برای مشاهده اینجا کلیک کنید


برچسب‌ها: نقل‌ها ، قول‌ها ، ,
وظيفه ما در مقابل دوستان کم حجاب چيست؟

وظيفه اصلي و اساسي نهي از منكر است، ولي اين مسئوليت بايد به طور شايسته و صحيح انجام گيرد تا نتيجه مطلوب حاصل شود. در انجام اين وظيفه، احكام و شرايطي را كه در اين زمينه بيان شده، بدانيم و فرا گيريم، زيرا چه بسا انسان بي اطلاع كارهايي انجام مي‌دهد كه ضرر آن بيشتر از نفع است. اين احكام و شرايط در رساله مراجع معظم تقلید و بعضي از كتاب‌ها و جزوه ها بيان شده است.


برچسب‌ها: حجاب ، بی‌حجابی، سوالات دینی ,
ادامه مطلب
کمی تامل ... اندیشه ...

تفاوت عشق و ازدواج...

یک روز پدر بزرگم برام یه کتاب دست نویس آورد، کتابی بسیار گرون قیمت  و با ارزش. وقتی به من داد، تاکید کرد که این کتاب مال توئه مال خود خودته، و من از تعجب شاخ در آورده بودم که چرا باید چنین هدیه با ارزشی رو بی هیچ مناسبتی به من بده. من اون کتاب رو گرفتم و یه جایی پنهونش کردم!چند روز بعدش به من گفت کتابت رو خوندی ؟ گفتم نه، وقتی ازم پرسید چرا گفتم گذاشتم سر فرصت بخونمش، لبخندی زد و رفت.


برچسب‌ها: تلنگر , تامل , حکمت آموز , عشق , ازدواج ,
ادامه مطلب
جن چگونه موجودی است؟+ تصاویر ( دنیای متافیزیک)

 برخی از علم‌دوستان در تلاش هستند تا به کمک پیشرفت علم وجود جن را اثبات کنند، در مقابل برخی محققان در تلاشند تا وجود آن را رد کنند و مشاهده آن را به بیماری‌های روانی همچون شیزوفرنی مرتبط بدانند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در جهان اطراف، بسیاری از موارد به چشم انسان قابل رویت نیستند اما قدرتشان از انسان بیشتر است. اشعه X، میکروب‌ها، ویروس‌ها، تک‌سلولی‌ها، الکترون‌ها و همچنین جن‌ها از این جمله اند که نمی‌توان وجود آن‌ها را انکار کرد. بر این اساس هم نمی توان به این علت که ما نمی‌توانیم جنیان را ببینیم، وجود آن‌ها را رد کنیم.

برچسب‌ها: متافیزیک , جن , ماورا‌ئالطبیعه, پلاسما , الکترومغناطیس, آتش,
ادامه مطلب
اگر امانت را به اهلش نسپارید ، خیانت پس می گیرید.


بعضی اوقات اگر خداوند بخواهد آبروی مارا ببرد ،
بخشی از این کار را به خود ما می سپارد.

برچسب‌ها: انتخابات , اصلح , امانت , وعده , شعار,
عزیز من ! بیا متفاوت باشیم.

افرادی که با ما هم عقیده هستند به ما آرامش می دهند

و افرادی که مخالف با عقیده ی ما هستند ، به ما دانش

 عزیز من

اگر زاویه دیدمان نسبت به چیزی یکی نیست ،

بگذار یکی نباشد

بگذار درعین وحدت مستقل باشیم

بخواه که در عین یکی بودن ، یکی نباشیم

بخواه که همدیگر را کامل کنیم نه ناپدید

بگذار صبورانه و مهرمندانه  درباب هر چیز

که مورد اختلاف ماست بحث کنیم

اما نخواهیم  که بحث ، ما را به نقطه ی مطلقا  واحدی برساند

بحث، باید ما را به  ادراک متقابل برساند نه فنای  متقابل

بیا حتی اختلافهای اساسی و اصولی زندگی مان را ،

در بسیاری زمینه ها، 

حفظ  کنیم

 من و تو  حق داریم بسیاری ازنظرات وعقاید هم را نپذیریم

بی آنکه قصد تحقیرهم را داشته باشیم

 عزیز من ! بیا متفاوت باشیم.


برچسب‌ها: انتخابات , اصلح , تحمل , درک متقابل,
تغییر عادت منفی به مثبت (از امروز مثبت باشیم)

کلمه ها عقاید شکل گرفته و افکار بیان شده هستند به عبارت ساده آن چه می گویی فکری است که بیان می شود. کلمه ها و اندیشه ها دارای امواجی نیرومند هستند که به زندگی و امورمان شکل می دهند.

اگر یک کارگر بی سواد بتواند یک اصطلاحی را در دنیا شایع کند؛ پس من و تو، ما و شما به طور حتم می توانیم استفاده از کلمه ها و اصطلاح های مثبت را در سطح کل ایران گسترش داده و انرژی مثبت را بین همه پخش کنیم..

امروزه ثابت شده که کلمات منفی نیروی منفی به سمت شخص می فرستند و او را به سمت منفی و بیماری سوق می دهند! به طور مثال وقتی به ما می گویند خسته نباشی دراصل خستگی را به یادمان می آورند و ناخودآگاه احساس خستگی می کنیم (با خودتان امتحان کنید) اما اگر به جای آن از یک عبارت مثبت استفاده شود نه تنها نیروی از دست رفته، ترمیم و خستگی جسم را از بین می برد بلکه نیروی مثبت و سازنده ای را به افراد هدیه می دهیم. 

مثال:

به جای پدرم درآمد؛ بگوییم : خیلی راحت نبود

به جای خسته نباشید؛ بگوییم : خدا قوت

به جای دستت درد نکنه ؛ بگوییم : ممنون از محبتت، سلامت باشی

به جای گرفتارم؛ بگوییم : ‌در فرصت مناسب با شما خواهم بود

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: مثبت‌اندیشی، تامل ، افکار منفی ,
ادامه مطلب
عشق به خدا را در قلبش حک کنیم

هدف حقیقی دین ، تربیت انسان ها و پرورش احساسات معنوی و اخلاقی در آنهاست . پدر و مادر در محیط خانواده ، نخستین الگوها و نمونه هایی هستند که کودک ، ارزشهای اخلاقی و دینی و سایر رفتارهای زندگی را از آنها فرا می گیرد . خانواده کانونی است که در آن ارزشهای اخلاقی ، باورهای دینی و هنجارهای اجتماعی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود و زمینه رشد روحی و عاطفی اعضا فراهم می گردد . نهاد خانواده برای تربیت دینی فرزندان ، ظرفیت بسیار بالایی دارد . بنا به گفته روان شناسان ، خانواده باید گرایش کودک به دین و معنویت را که از همان سالهای اولیه زندگی آغاز می شود ، مورد توجه خاص قرار دهد . گاهی پدران و مادران و مربیانی كه با نیتهای نیک و خیرخواهانه ، تعالیم دینی را به کودک می آموزند ، از نكته ای مهم غافل می شوند و آن عدم شناخت کافی از مسائل روانی و روحی کودک است . به همین دلیل با برخی اشتباهات ، روح كودك را آزرده می سازند . در دوره كودكی ، باورها و احساسات دینی ، باید در محیطی صمیمی و با روشی مناسب شکل گیرد و پرورش یابد . به گونه ای که دیدگاه کودک را تحت تأثیر قرار دهد و بر رفتار و اخلاق او اثر مثبت بگذارد .
توصیه به انجام وظایف دینی همراه با ملاطفت و نرمش ، به تدریج سبب می شود كه فرزندان به رفتارهای دینی عادت كنند و از انجام آنها لذت ببرند .


برچسب‌ها: تربیت دینی , خانواده سالم , روانشناسی , اعتدال ,
ادامه مطلب
تأثیر پدر بر رشد روانی دختر
 

آنچه پدران باید درباره طرز برخورد با دخترشان بدانند    

100831936239.jpg
هنوز از زمانی که پدرها نقش رییس خانه را بازی می کردند، مدت زیادی نگذشته. اما این روزها برخلاف آن روز و روزگار، پدرها به فرزندان شان بسیار نزدیک تر شده اند....
روان شناسان می گویند اینکه پدر هم به اندازه مادر برای رشد روانی کودکان مهم و باارزش است و برقراری تعادل بین روابط این دو با فرزندان شان می تواند از نظر روانی سبب رشد صحیح کودکان شود، از مسائلی است که این روزها زیاد در روانشناسی مورد بحث قرار می گیرد. مرد چون در میان کودک و مادر قرار دارد ـ هم به موجب حضور فیزیکی و هم به موجب جایگاه روانی خود ـ به کودک این اجازه را می دهد که هویت خاص خود بیابد. پدر نقش مهمی در شناسایی هویت جنسی کودک داشته و در عین حال که مادر سعی می کند با نقش حفاظتی خود فرزند را حفظ کند، پدر، او را به سمت بیرون گرایش می دهد و در کنار دادن حس اعتماد و امنیت به او اجازه شکستن محدودیت ها را می دهد.

برچسب‌ها: روانشناسی ، دختر ، پدر ، الگو ، خانواده سالم ، خانواده اساتمی ، تربیت صحیح,
ادامه مطلب
رانندگی ایرانی! چرا و به چه علت؟

تصور کنید کشوری را که هر سال، سیصد هزار نفر از مردمش به قول معروف از یک سوراخ گزیده شده و از این بین، حدود 20 هزار نفر کشته و بقیه مجروح می­گردند! در واقع هنگام رفتن به محل کار، میهمانی، تفریح یا مسافرت و ... بر اثر حوادث خودرویی فوت کرده یا آسیب می­بینند. به عبارت دیگر در این کشور طی مدت 35 سال، 700 هزار قبر فقط به کشته­شدگان در تصادفات رانندگی اختصاص یافته و حدود 9 میلیون نفر صدمه دیده­اند به طوری که بعضی از آنها مجبورند باقی عمر را روی تخت بیماری یا سوار بر صندلی چرخ­دار سپری کنند!

راستی چرا به عنوان یکی از بی فرهنگ­ترین مردمان دنیا در رانندگی شناخته می­شویم تا جایی که هنگام معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران، «هشدار جدی نسبت به رانندگی خطرناک ایرانیان» یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر کتابچه‌های راهنمای جهانگردان است؟

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: مقاله , ماشین , رانندگی , ایرانیان , مقررات , فرهنگ,
ادامه مطلب
در اوج غم هایت شاد باش

شاد باش نه یک روز ، هزاران روز . . .

بگذار آواز شاد بودنت چنان در شهر بپیچد

که روسیاه شوند آنان که

بر سر غمگین کردنت شرط بسته اند.


برچسب‌ها: شادی ، زندگی ، خنده ، پیام ، انرژی,
تاثیر عجیب رنگها در زندگی

از روان شناسي رنگ ها چه مي دانيد؟

مشاهده رنگ هاي زيبا و چشم نواز، از عالي ترين تجربياتي است که انسان در طول شبانه روز آن را تجربه مي کند.


تعريف رنگ:
 در سال 1666 اسحاق نيوتن، دانشمند نامدار انگليسي، کشف کرد که چنانچه نور خالص سفيد از يک منشور عبور داده شود، به رنگ‌هاي قابل رؤيت تجزيه مي‌شود. نيوتن کشف کرد که هر رنگ از يک طول موج منحصر به فرد تشکيل شده و قابل تجزيه به رنگ‌هاي ديگر نيست.
آزمايش‌هاي بعدي نشان داد که با ترکيب نورها مي‌توان رنگ‌هاي مختلف را ايجاد کرد. مثلاً نور قرمز در ترکيب با نور زرد، رنگ نارنجي را به وجود مي‌آورد.
رنگي که بر اثر ترکيب دو رنگ ديگر به وجود آيد را ترکيبي مي‌گويند. بعضي از رنگ‌ها، مثل زرد و ارغواني، در صورت ترکيب شدن، همديگر را خنثي مي‌کنند و نور سفيد مي‌سازند. اين رنگ‌ها را نيز رنگ‌هاي مکمّل مي‌نامند.
 
تاثيرات رنگ‌ها از نظر روان‌شناسي:


برچسب‌ها: روانشناسی رنگها ، تاثیرات رنگها ، زندگی ، دانستنیها,
ادامه مطلب
30 کار 30 ثانیه ای برای داشتن زندگی بهتر

رفتار و طرز برخورد، شالوده و پایه ی موفقیت است. یک انسان سخاوتمند با رفتار و منشی مثبت مطمئناً کامیاب خواهد شد. اگر رفتارتان را تغییر دهید، ادراکتان، اعمالتان، و زندگی تان را تغییر داده اید؛ و با تغییر تک تک زندگی ها، دنیا تغییر خواهد کرد.

در این مقاله ۳۰ نوع کار را عنوان می کنیم که هر کدام فقط ۳۰ ثانیه زمان می برد. تصور کنید اگر میلیون ها یا بیلیون ها انسان روی زمین اگر فقط یکی از این کارها را انجام بدهند، دنیا چطور تغییر می کرد؟ به همین خاطر سعی کردیم راه های جدیدی برای رشد و پیشرفت شخصی به رایتان عنوان کنیم که می توانید در کمتر از ۳۰ ثانیه آن ها را انجام دهید لطفا ادامه مطلب را ببینید


برچسب‌ها: اخلاقی , رفتار اجتماعی , خانواده سالم , زندگی , بهداشت روانی , سلامت روحی , خانواده ,
ادامه مطلب
اثر روزه در روح و جان انسان

روزه آثار فراوانى از نظر مادى و معنوى در وجود انسان مى‏ گذارد، که از همه مهمتر بعد اخلاقى و فلسفه تربیتى آن است. از فوائد مهم روزه، لطیف شدن روح انسانی، قوی تر شدن اراده و فروکش کردن غرائز است

روزه، سرچشمه تقوا و پرهیزکارى
«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیامُ کَما کُتِبَ عَلَى الَّذینَ مِنْ قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ/ اى اهل ایمان! روزه بر شما مقرّر و لازم شده، همان گونه که بر پیشینیان شما مقرّر و لازم شد، تا پرهیزکار شوید.» (بقره/183)
 
تقوا، به معناى خویشتن دارى از گناه است. خداوند در این آیه فرموده: «روزه موجب پرهیزکارى مى‏شود» علت این سخن این است که بیشتر گناهان، از دو ریشه غضب و شهوت سرچشمه مى‏گیرند و روزه، جلوى تندى‏هاى این دو غریزه را مى‏گیرد و لذا سبب کاهش فساد و افزایش تقواست. «کافى، ج 2، ص 18.»
در حدیثی وارد شده کسی که توانایی بر ازدواج را ندارد روزه بگیرد که براى او سودمند است. از نبىّ اکرم صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم نیز نقل شده که امّت من وقتى روزه گرفتند نیروى شهوت و هوا و هوس در آنها ضعیف شده دیگر گرد اعمال زشت نمى ‏گردند.
 
لطفا به ادامه مطلب بروید

 


برچسب‌ها: روزه , ماه رمضان , اثرات معنوی روزه , مقاله , مذهبی,
ادامه مطلب
مهربانی با خانواده

امام رضا (ع) فرمود: کسی ایمانش بهتر از دیگران است که اخلاقش نیکوتر و با خانواده اش مهربان تر باشد و من مهربان ترین فرد نسبت به خانواده ام هستم.
 ایمان دارای مراتبی است که در این روایت به دو مرتبه آن اشاره شده است یکی اخلاق نیکو با مردم و دیگری مهربانی با خانواده.
اخلاق نیکو از بهترین عباداتی است که اسلام به آن سفارش می کند تا جایی که پیامبر اسلام (ص) یکی از اهداف بعثت خود را تکمیل اخلاق می داند، اخلاق خوب از عوامل ورود به بهشت، آبادی خانه ها و طولانی شدن عمر برشمرده شده است، کسی که دارای اخلاق خوب است شهد زندگی و آب زلال حیات را گوارا درک می کند، دارای آرامش روحی هستند، که دیگران را شیفته ی خود می سازند.


برچسب‌ها: خانواده ، مهربانی ، حضرت امام رضا(ع) ، ,
ادامه مطلب
طنز اجتماعی

لطفا روی گرانی کلیک کنید


برچسب‌ها: گرانی ، نان ، طنز ، اجتماعی,
چرا "خنده بر هر درد بی‌درمان دواست"؟

از قدیم گفته‌اند "خنده بر هر درد بی‌درمان دواست".

نخستین یکشنبه ماه مه روز جهانی خنده نام‌گذاری شده است.

خنده تنها شادی با خود به همراه نمی‌آورد، بلکه سلامتی هم جزوی از ارمغان‌های آن است. نخستین یکشنبه ماه مه روز جهانی خنده نام دارد. این روز به ابتکار دکتر مادان کاتاریا، بنیانگذار حرکت "یوگای خنده" چنین نام گرفته است.

این نوع از یوگا که هر روزه نیز به طرفدارانش در سراسر جهان اضافه می‌شود، مبتنی بر یک اصل ساده اما شاید در عین حال دشوار استوار است: قهقهه زدن بدون دلیل، حتی اگر قهقهه مصنوعی باشد.
نوزادان از سن دو تا شش ماهگی با بالا بردن گوشه‌های دهان یا درآوردن صدا، شروع به نشان دادن خوشحالی خود به هنگام دیدن چهره‌ای آشنا می‌کنند.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: خنده , فروخوابیدن ,
ادامه مطلب
فیل صوتی ( حسن خلق)
داستانک تلنگری ؛ دعای خالصانه و تاثیر آن بر جهان هستی
*داستان واقعی و خیلی زیبا که در پاکستان اتفاق افتاده.خیلی قشنگ و جذاب و عجیبه*
 
دعای خالصانه و تاثیر آن بر جهان هستی / داستانک

پزشک و جراح مشهور (د. ایشان) روزی برای شرکت در یک کنفرانس علمی که جهت بزرگداشت و تکریم او بخاطر دستاوردهای پزشکی اش برگزار میشد، با عجله به فرودگاه رفت..
بعد از پرواز ناگهان اعلان کردند که بخاطر اوضاع نامساعد هوا و رعد و برق و صاعقه، که باعث از کار افتادن یکی از موتورهای هواپیما شده، مجبوریم فرود اضطراری در نزدیکترین فرودگاه را داشته باشیم..

لطفا برای مشاهده بقیه داستان به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: تلنگر , تامل , نکات آموزنده ، داستان های زیبا ، واقعی ، دعا،دعای مادر،داستانک،داستان کوتاه,
ادامه مطلب
یادم باشد که...
یادم باشد...
 
 

یادم باشد از بعضی چیزها نمی‌شود کپی گرفت؛ پس قدرشان را بدانم.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: تلنگر , تامل , نکات آموزنده , یادم باشد,
ادامه مطلب
شما چی فکر می کنید؟!!!

مد شدن جراحی"گوش الاغی"در بین پولدارهای تهران+تصاویر

در ادامه مطلب لطفا


برچسب‌ها: گوش الاغی جراحی گوش پولدار عمل بینی حامیان ولایت,
ادامه مطلب
"الهام چرخنده" و آنچه بر او گذشت

"الهام چرخنده" و آنچه بر او گذشت +کلیپ تصویری

 نیازی نیست عاشق سینه‌چاک سینما باشی تا نام «الهام چرخنده» برایت آشنا باشد. هر چند به نظر می رسد اساسا سینما و شهرت باهم گره خورده‌اند و به واسطه این صنعت پر هزینه و البته پردرآمد، این روزها شاهد رونمایی از چهره های جوان و تازه ای در سینمای ایران هستیم، اما به مرور زمان و با وقوع شماری از اتفاقات، برخی چهره ها خاص‌تر می شوند.

یکی خاص می شود مانند «گ.ف» که پا بر روی تمامی ارزش های اخلاقی و انسانی می گذارد و از این راه به شهرت می رسد و خود را مضحکه حامیان سابقش می کند و دیگری «خاص» می شود به واسطه بازگشت به ارزش‌های اخلاقی و قرار گرفتن در مسیر قرآن و اهل بیت(ع).

یکی به «برهنگی» و «غرب زدگی» شهره می شود و دیگری به «حجاب» برتر و «زهرایی» شدن.
 

الهام چرخنده کیست؟لطفا در اد ادامه مطلب


برچسب‌ها: خبر ، الهام چرخنده ، زهرائی ، حجاب برتر ,
ادامه مطلب
غرور چرا؟!

چگونه است که گاهی آدمی را چنان غرور و خودپرستی فرا می گیرد که گویا باید همه عالم در مقابل او سجده کنند و اگر بتواند حاضر است همه دنیا را تسخیر کند . در حالی که چنین فردی با یک سردرد کوچک، همه دنیا رادر مقابل خویش کوچک می بیند و حاضر است همه هستی خویش را برای بهبودی سردرد جزیی خویش بپردازد . به راستی منشا این همه جنگ ها، قتل ها، جسارت ها، گناه در زندگی آدمی، بی حرمتی ها و . . . در زندگی بشر چیست؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت:


برچسب‌ها: غرور چرا؟ , رفتار , تربیت , بشر , اخلاق,
ادامه مطلب
آسوده خاطرم ز بهار و خزان خویش

می‎گفتند: زن و مرد مثل لباس برای یکدیگرند. باید عیب همدیگر را بپوشانند.
می‎گفتند: هوای همسرت را در همه لحظه‎ها داشته باش؛ خصوصا در مواقع ناراحتی و خستگی.
می‎گفتند: دختر با لباس سفید به خانه شوهر می‎رود، با لباس سفید بر می‎گردد.
می‎گفتند: زن و شوهر مایه آرامش همديگرند. باید نهایت تلاششان را بکنند که زندگی در آرامش بگذرد.

 
میگویند: ... لطفا در ادامه مطلب بخوانید

برچسب‌ها: تلنگر , عکس , قدیما , صفا , زندگی , مهربانی, آسوده خاطر , خزان,
ادامه مطلب
چرا معمولاً بیشتر مردم از مرگ مى‏ترسند و وحشت دارند:

ریشه این ترس را یکى از دو چیز تشکیل مى‏دهد:
1 - بسیارى از مردم مرگ را به معناى فنا و نیستى و نابودى تفسیر مى‏کنند. بدیهى است که انسان از فنا و نیستى وحشت دارد. اگر انسان مرگ را به این معنا تفسیر کند، حتماً از آن گریزان خواهد بود. از این رو حتى در بهترین حالات زندگى، فکر مرگ، شهد زندگى را در کام او زهر مى‏کند و همیشه از این نظر نگران است.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: مرگ , ترس , مذهبی , پند , آخر ت ,
ادامه مطلب
مقاله ؛ خشم و...

عصبانی؟

در ابتدا باید دید منشأ پیدایش غضب چیست؟

لطفا در ادامه مطلب مشاهده کنید


برچسب‌ها: مقالات اجتماعی ، مذهبی ، خشم ، کنترل عصبانیت,
ادامه مطلب
در این مورد تفکر کنید ، لطفا

زن ظرف سکون و آرامش است، اگر مردی از خداوند آرامش و قرار را طلب می کند، خداوند می گوید:  همسر اختیارکن، آنهم همسری مناسب خود، چون همسر به جامه می ماند، و جامه باید مناسب تن باشد، نه کوتاه و نه بلند، نه تنگ و نه گشاد، و هم باید متناسب با رنگ پوست باشد و هم از جنسی حلال و طیب فراهم شده باشد، همانگونه که پوشیدن برخی جامه ها مثل لباسی که از پوست بدن خوک باشد نجس و حرام است، یا حتی جامه ای که از پوست گوسفندی مردار باشد، که آن نیز جایز نمی باشد، زن نیز چون پوشش است و باید از راه حلال و شرعی در اختیار مرد قرار گیرد.
وگرنه زنی که در هر پارک و یا پارتی خود را هر لحظه به یکی عرضه می کند و سرانجام نیز به همسری یکی در می آید جز فتنه و نا آرامی با خود چیزی به ارمغان ندارد:

ادامه مطلب را ببینید


برچسب‌ها: همسر , آرامش , زن , خانواده , تلنگر,
ادامه مطلب
لطفاً این پیام را تا آخر بخوانيد :

براي سلامتی:
1- آب فراوان بنوشید.
2- مثل یک پادشاه صبحانه بخورید.
، مثل یک شاهزاده ناهار
و مثل یک گدا شام بخورید.
3- بیشتر از سبزیجات استفاده کنید تا غذاهای فراوری شده.
4- بااین 3 تا E زندگی کنید:
Energy
Enthusiasm (شورواشتیاق)
Empathy (دلسوزی و همدلی).
لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: توصیه برای سلامتی ، ,
ادامه مطلب
شانس و...

هدفی انتخاب می شود. برای رسیدن به هدف فرایندی تعریف میشود. فرایندی که برای رسیدن به آن هف انجام میشود نیازمند فاکتوهایی برای منتهی شدن به نتیجه مطلوب است. برای کسب نتیجه بهتر به تقویت فاکتورهای مذکور میپردازیم. گاهی اوقات با وجود در نظر گرفتن تمام این فاکتورها باز هم نتیجه ی مطلوب حاصل نمی شود و یا اینکه بدون تثویت آن فاکتورها به نتیجه قابل قبولی می رسیم. بسیاری فرایند انجام شده را بررسی می کنیم و نمی توانیم علت این اتفاق را پیدا کنیم. اینجاست که اغلب ما فاکتوری را وارد میدانیم به نام شانس. شانس را فاکتوری تعریف میکنیم که باعث حصول نتیجه ای می شود غیر از نتیجه ای که باید با توجه به فرایند انجام شده به دست آید ( لطفا به ادامه مطلب بروید)


برچسب‌ها: شانس,
ادامه مطلب
نقش گروه خونی در شخصیت و رفتار انسان

بسیاری از دانشمندان زیست شناسی معتقدند خصلت ، منش ، رفتار، توان و کارایی، خلاقیت و خلقو خوی هر فرد بستگی به نوع گروه خونی وی دارد . در بسیاری از کشورهای صنعتی بخصوص ژاپنهمچنین، برای پست های مدیریتی و اجرائی ، هنگام استخدام افراد ، به نقش گروههای خونی توجه ویژه ای دارند.

می خواهید بدانید شما دارای چه شخصیتی هستید!!!؟( به ادامه مطلب بروید)


برچسب‌ها: شخصیت انسان ، گروه خونی,
ادامه مطلب
همه چيز در زندگي تان درست خواهد شد اگر ...
همه چيز در زندگي تان درست خواهد شد اگر ...
واقعيت اين است كه همه چيز بالاخره درست مي‌شود. زندگي بلد است از خودش مراقبت كند، چه شما بخواهيد چه نخواهيد. اگر نگاهي به زندگيتان بيندازيد متوجه مي‌شويد كه همه اتفاق‌هاي آن در آخر درست شدند و به بهترين نتيجه رسيدند.

لطفا به ادامه مطلب بروید 


برچسب‌ها: موفقیت , شادکامی , زندگی,
ادامه مطلب
راهکارهای افزایش آستانه تحمّل

دنیا همچون دریای طوفان زده و متلاطمی است که پیوسته امواج سهمگین مشکلات و سختی ها، زندگی انسان را تهدید می کند و تنها راه نیل به ساحل امنیت و سعادت، بهره مندی از کشتی نجات صبر و استقامت، در پرتو ایمان، معرفت به حکمت های پروردگار متعال است .


لطفا به ادامه مطلب بروید:


برچسب‌ها: صبر , آرامش , خدا , مذهبی , روانشناسی,
ادامه مطلب

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 6 صفحه بعد

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به گزل وطنم نوخندان مي باشد.

div class=CenterSid