همانا مساجد خدا را کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز قیامت ایمان آورده‌اند. (قرآن کریم - سوره توبه - آیه 8) ----- پیامبر (ص) می فرماید : من بنی لله مسجداً ولو کمفحص قطاه بنی الله له بیتاً فی الجنه: کسی که مسجدی برای خدا بسازد اگر چه به اندازه لانه گنجشکی باشد خداوند خانه ای برایش در بهشت مهیا می کند -------به اطلاع شما عزیزان خیر و متدین می‌رسانیم که جهت ساخت و تکمیل ، مسجد ابوالفضل‌العباس(ع) نوخندان ، نیاز مبرم به کمک‌ها و مساعدت‌های نقدی و غیر‌نقدی عاشقان حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) داریم . لذا از شما مؤمنان و خیّرین عزیز دعوت می شود تا کمر همّت را بسته و در تکمیل این مسجد ما را همیاری کنید تا برای شما صدقه جاریه ای نزد خداوند نوشته شود. این مسجد با همکاری و كمك شما شروع کردیم و ان شاءالله با همّت عالی و کمکهای سخاوتمندانه شما تکمیل خواهد شد. در صورت امکان و برای مساعدت و مشارکت در این امر خداپسندانه شما عزیزان می‌توانید با هیئت امنای مسجد با شماره تماس 09153821519 تماس گرفته و یا به شماره حساب 0104511575005 بانک صادرات کمک‌های نقدی خودتان را واریز نمایید----------اجرکم عندالله ------------ هیئت‌امنای مسجد حضرت ابوالفضل‌العیاس(ع) نوخندان(خراسات‌رضوی)-ا. < گزل وطنم نوخندان
کنایه شاعر طنز پرداز به بازگشت احمدی نژاد/ای که داری به برت گوجه ارزان، برگرد

همایون حسینیان شاعر طنزپرداز کشورمان در شب شعر «در حلقه رندان»شعری درباره پوستر تبلیغاتی اخیر رییس جمهور سابق کشورخواند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ همایون حسینیان شاعر طنزپرداز کشورمان در 130اُمین برنامه شب شعر طنز «در حلقه رندان»، که یک‌شنبه 29 فروردین، در حوزه هنری برگزار شد، اشعاری درباره پوستر تبلیغاتی اخیر رییس جمهور سابق کشور و همچنین شعری دیگر درباره فضای مجازی و آسیب های آن خواند. بخش هایی از اشعار حسینیان به شرح زیر است.

چه بچگانه درون موبایل غرق شدید

بزرگسال‌نماها، همیشه کودک‌ها

موبایل‌هایی به ظاهر رفیق و باطن سوز

به دست شیک، ولیکن شبیه فندک‌ها

در این فضای دروغین که نام شخصیت است

چقدر زهره و زیور شده فلامک‌ها

خشکسالی شده ای بارش باران برگرد

هست باریدن تو کشت فراوان برگرد

راه بستند سر گردنه یارانت را

خاصه در دور و بر گردنه حیران برگرد

هست بسیار گران هر چه که در دکان است

ای که داری به برت گوجه ارزان، برگرد

منبع:http://www.shahrekhabar.com


برچسب‌ها: شعر ، احمدی نژاد ، رییس جمهوری سابق ، طنز ، برگرد ، گ, جه ، موبایل ,
میلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام مبارک

¸.¤·✿°دو نور آسمانی °✿·¤.¸ویژه نامه ولادت امام جواد و حضرت علی اصغر علیهماالسلامالسَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا اَبا جَعفَرٍ یا مُحَمَّدَبنَ عَلیٍّ اَیُّهَا التَّقِیُّ الجَوادُ ¸.¤·✿°دو نور آسمانی °✿·¤.¸ویژه نامه ولادت امام جواد و حضرت علی اصغر علیهماالسلام

میلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام  مبارک میلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام  مبارکمیلاد امام محمد تقیمیلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام  مبارکمیلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام  مبارک

میلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام  مبارک میلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام  مبارک (جوادالائمه ) علیه السلام مبارکمیلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام  مبارکمیلاد امام محمد تقی (جوادالائمه ) علیه السلام  مبارک

ابوجعفر محمد بن علي نهمين امام از امامان دوازده گانه شيعيان و يازدهمين معصوم از چهارده معصوم است.

مشهورترين لقبهاي آنحضرت جواد (بخشنده) و تقي (پرهيزگار) است. پدرش امام رضا (ع) و مادرش سبيكه يا ريحانه يا دره از مردم نوبي (شمال سودان) است. امام در سال 195 هـ.ق در مدينه به دنيا آمدند.

امام جواد (ع) در سال 203 هـ.ق پس از شهادت پدرش امام رضا (ع)، در سن هشت سالگي، به امامت رسيد دوران هفده ساله امامت او با حكومت مامون و معتصم، خلفاي عباسي، همزمان بود.

هنگامي كه امام رضا (ع) به دعوت مامون از مدينه به توس رفت. اما جواد (ع) كه كودك بود، مانند ديگر افراد خانواده حضرت رضا (ع) در مدينه ماند و در سال 202 هـ.ق براي ديدار پدر به مرو رفت و سپس به مدينه بازگشت.

پس از شهادت امام رضا (ع) مامون به بغداد رفت او كه از كمالات علمي و معنوي امام جواد (ع) آگاه بود، ايشان را از مدينه به بغداد دعوت كرد. اما دولتمردان حكومت عباسي و اطرافيان مامون از اين اقدام ناخشنود بودند، به ويژه آنكه مامون تصميم داشت دختر خود، ام الفضل، را به همسري امام جواد (ع) در آورد.

مامون براي آنكه آنها را از مقام علمي و فضل آن حضرت آگاه كند، در بغداد مجلس بحثي، ميان او و دانشمندان بزرگ آن روزگار، ترتيب داد. دراين مجلس، امام به پرسشهاي علما پاسخ گفت و ميزان دانش و هوش وي بر آنان آشكار شد. پس از آن مامون دختر خود را به همسري امام درآورد.


برچسب‌ها: میلاد نور , امام جواد(ع) , امام محمد تقی(ع),
وقتی شهریار معشوقه‌اش را در سیزده به در دید

داستان زیر، داستان عشق شهریار که عشقی جان‌گداز و سوزناک است را روایت می‌کند که بسیار زیبا و عاشقانه است و زمانی که خيال شهريار در آسمان جوانی‌هایش بال می‌گشاید و می‌گوید:


برچسب‌ها: شهريار , شاعر , آذربايجان , سيزده بدر, معشوق , عاشق ,
ادامه مطلب
دانلود فایل صوتی شاهنامه فردوسی ( جر به جز و یا بصورت یکجا)
معنای نام حیوانات روی هر سال چیست؟

سال موش، نخستین سال از دور دوازده ساله ترکان و قبچاقیان و اویغوران است که منجمان ترکستان در قدیم بودند. آن‌ها یک دور نجومی ترتیب دادند که پس از استیلای مغول دوره دوازده ساله ترکان در ایران رواج یافت. جالب است بدانید حوادثی که در هر سال رخ می‌دهد، زیر تاثیر و نفوذ حیوان نماد آن سال قرار می‌گیرد. شاید چنین باورهایی خرافی و بی‌پایه و اساس به نظر برسد و شاید عده‌ای باشند که حرکت ماه و خورشید را بر زندگی انسان‌ها موثر می‌دانند و بعید هم نیست که به واقع هم چنین اثری وجود داشته باشد و تمام متولدین یک سال سرنوشت و ویژگی‌های شخصیتی و خصوصیات یکسانی داشته باشند. اما از دیر باز و ایام قدیم در ایران نیز برای هر سال شمسی نام حیوانی نام گذاری می‌شد که تا به امروز نیز متداول است. این نام‌ها که متعلق به 12 حیوان یاد شده است به صورت چرخشی بر روی سال‌ها گذاشته می‌شوند.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: اسامی سال‌ها ، وجه تسمیه ، حیوانات منتسب به هرسال ، سال میمون ، تقویم نجومی ، سالنامه، فال,
ادامه مطلب
صوت زیبای قرائت شعر ترکی آذری ( یار قاصیدی) با صدای زنده یاد شهریار , و اجرای موسیقی همین شعر

شعر یار قاصیدی با صدای شاعر خطه‌ی آذربایجان ایران : استاد مرحوم انده‌یاد شهریار

 

متن شعر همراه ترجمه‌ی فارسی در ادامه مطلب ، لطفا

موسیقی آنلاین ( یار قاصیدی) با صدای علی پرکار رابشنوید:

 


برچسب‌ها: یارقاصیدی , شعر ترکی آذری , استاد شهریار , فایل صوتی آنلاین,
ادامه مطلب
تلنگرگونه‌ای بر روح

بالا رفتن سن حتمی است....

امــا

اینکه روح تو پیر شود

بستگی به خودت دارد ... !

زﻧﺪﮔﯽ ﺭﺍ ﻭﺭﻕ ﺑﺰﻥ ...

ﺍﺳﺘﮑﺎﻥ ﭼﺎﯼ ﺭﺍ

ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﻧﻔﺲ ﮐﺸﯿﺪﻧﺖ ﺑﻨﻮﺵ ...

ﻣﺒﺎﺩﺍ ! ﻣبادا ...

ﺯﻧﺪﮔـــے ﺭﺍ

ﺩﺳﺖ ﻧﺨﻮﺭﺩﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﮒ ﺑﮕﺬﺍﺭﯼ

پایان آدمیزاد

نه از دست دادن معشوق است

نه رفتن یار

نه تنهایی...

هیچکدام پایان آدمی نیست!

آدمی آن هنگام تمام میشود که دلش پیر شود


برچسب‌ها: تلنگر , تامل , حکمت آموز , سن , حتمی , آدمی,
عرض تسلیت ، شهادت امام هادی (ع)

امروز زمین آغوش گشوده است تا بار دیگر انسان پاکی از سلاله خاندان پیامبر(ص) را در خود جای دهد و او را به حیاتی برتر از این دنیای دون و در کنار اولیا و انبیا نوید دهد. شهادت جانگداز آن امام همام، امام علی النقی(ع) را به عموم شیعیان جهان تسلیت می گوییم.

امام هادی علیه السلام از ولادت تا شهادت:


برچسب‌ها: شهادت امام هادی (ع) ,
ادامه مطلب
آب و هوای نوخندان را به طور آنلاین ببینید
ولادت امام محمد باقر (ع) و حلول ماه رجب مبارک ...
چشم‌بندی علمی ؛ شمع را با آب روشن کنید

مواد لازم :

یک شمع

یک لیوان

مقداری آب

روش کار:

شمعی را به دوستانتان نشان دهید و اظهار دارید: من می خواهم این شمع را روشن کنم ولی متأسفانه کبریت ندارم. مسلماً عده ای می خواهند به شما کبریت بدهند. 

ولی شما آن را قبول نکنید و بگویید شمع را با آب نیز می توانم روشن کنم! و آن وقت از شیر آب لیوانی را پر کنید. ابتدا کمی از آن را بخورید تا همه متوجه شوند آب معمولی است. سپس انگشت خود را در آن فرو برده و روی فتیله ی شمع نگه دارید تا یک قطره آب در آن بیفتد. با کمال تعجب همه مشاهده خواهند کرد که شمع روشن می شود.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: شعبده بازی ، شمع ، آب ، آتش ، شیمی ، تبیان ، پزوهش ، آزمایش ,
ادامه مطلب
جرجیس کیست؟

جرجیس-علیه السلام- نام پیغمبری است که پس از حضرت عیسی بن مریم-علیه السلام- به پیغمبری مبعوث گردیده است. بعضی وی را از حواریون می دانند ولی میرخواند وی را از شاگردان حواریون نوشته است و برخی نیز گویند که وی خلیفه داود بوده است.

بقیه را در ادامه مطلب ببینید


برچسب‌ها: مذهبی ، تبیان ، جرجیس، پیامبر,
ادامه مطلب
امتیازات و خصوصیات زن

بانو امين درباره امتيازات و خصوصيات زن در كتاب «به سوي خوشبختي» خود چنين مي نويسد :
*نخستین عامل خدادادی که در وجود زن است و راه وی را به حق نزدیک می کند، همان رقت قلب است که جبلی زن است ، قلب رقیق حساس و دل نازک و چشم گریان به حق نزدیک است. خواهر اگر به وظیفه ای که شارع اسلام برای تو معین فرموده عمل نمائی و قلب و سریره لطف خود را از کدورت و فساد اخلاقی مثل بخل و حسد و کینه و باقی اوصاف رذیله که نوع زن ها مبتلاء به آنند تصفیه نمائی و روی دل به جانب حق تعالی آری به اندک وقتی به قدر استعداد و صفای با طینت از معرفت و محبت حق تعالی بهره مند می گردی و نور دانش در قلب تو طلوع خواهد نمود .
*دوم امتیازات زن...


برچسب‌ها: مقام زن ، امتیازات زن ,
ادامه مطلب
( دل نوشته هایی برای روز طبیعت ) - نويسنده: محمدسعید میرزایی

درختان، پیامبران خاموش زمینند. آنان به زبانی که ما نمی‌فهمیم، عظمت خداوند را تسبیح می‌گویند که «یُسبّح لِلّه ما فی السموات و ما فی الارض...»


پرندگان در زمزمه دائم خویش، ذکر ابدی دوست را می‌خوانند.
رودخانه، آیینه‌ای ابدی که به هیچ سنگی شکسته نمی‌شود.
آیینه‌ای که هم ماهِ شبانه در آن شنا می‌کند و هم آفتاب، گیسو در آن می‌شوید.
ای کاش می‌توانستیم با زبان «نسیم»، با جنگل سخن بگوییم!
ای کاش می‌توانستیم کلمات ماهی‌ها را لب خوانی کنیم!
ای کاش زبان «دارکوب» را بلد بودیم، وقتی که آرزوهای درخت را نقطه چین می‌کند!
ای کاش همچون حضرت سلیمان علیه‌السلام ، زبانِ مورچگان را می‌فهمیدیم!
ای کاش با زبان طبیعت آشنا بودیم!
ای کاش می‌توانستیم رازهای طبیعت را درک کنیم!
آن وقت، از روی هیچ ساقه تردی با بی‌اعتنایی رد نمی‌شدیم،
روی حریم هیچ گلی پا نمی‌گذاشتیم، خلوت روشن هیچ چشمه‌ای را گِل آلود نمی‌کردیم، هیچ پروانه‌ای را لای کتاب‌هایمان... 

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: سیزده‌بدر , روز طبیعت,
ادامه مطلب
سیزدهم فروردین ماه ، روز طبیعت گرامی باد

سیزده بدر سیزدهمین روز فروردین ماه و از جشن های نوروزی است. در تقویم‌های رسمی ایران این روز (سیزده بدر) روز طبیعت نامگذاری شده‌است و از تعطیلات رسمی است.برخی بر این باورند که در روز سیزده بدر باید برای راندن نحسی از خانه بیرون روند و نحسی را در طبیعت به در کنند. بعد از سیزده به در، جشن های نوروزی پایان می پذیرد.

سخن پیرامون جشن «سیزده بدر»، همانند دیگر جشن های ملی و باستانی ایران، نیاز به پژوهش زیاد و مقدمه چینی ای طولانی دارد، به ویژه جشنی مانند سیزده بدر با این گستره ی برگزاری و سابقه ی طولانی که این پهنه و زمان تغییراتی ژرف در آیین ها و مراسم ویژه ی این روز ایجاد کرده است.در این راستا کوشش بر این بوده است تا خردورزانه ترین و مستندترین گفتارها، نوشتارها و نگرش ها را در این زمینه جشن سیزده بدر گردآوری کنیم.

بهتر است در آغاز، پیشگفتاری پیرامون عدد ۱۳ و روز سیزدهم و اینکه آیا این عدد و این روز در ایران و فرهنگ ایرانی نحس است داشته یا نه فراهم آوریم :


برچسب‌ها: سیزده‌بدر , روز طبیعت ,
ادامه مطلب
12 فروردین ، روز جمهوری اسلامی ایران گرامی باد .

صبحگاه 12 فروردین كه روز نخستین حكومت ا... است از بزرگترین اعیاد ملی و مذهبی ماست و ملت ما باید این روز بزرگ را عید بگیرند و زنده نگه دارند. روزی كه كنگره های قصر 2500 ساله حكومت طاغوتی فرود ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حكومت مستضعفین جانشین آن گردید. 

" پیام امام خمینی 12/1/58 روز 12 فروردین 1358، روز اعلام نتایج همه پرسی در مورد نوع حكومت پس از انقلاب اسلامی بود كه طی آن 2/98 درصد مردم ایران به " جمهوری اسلامی " رای آری دادند. مردم ایران اسلامی اگرچه در طول مبارزات انقلابی خود شعار استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی را در سرلوحه شعارهای خود قرار داده بودند و به این ترتیب با فریادهای خود اجماع قاطع خود را در مورد جمهوری اسلامی اعلام كرده بودند اما جهت تثبیت ثمره مبارزات اسلامی خود در روزهای دهم و یازدهم فروردین 58 با حضور در پای صندوقهای رای به حكومت " جمهوری اسلامی " رای قاطعی دادند. پیش از آن برخی گروهها و جریانات سیاسی ناهمسو با جریان عمومی مردم پیشنهادهای مختلفی مانند جمهوری ( بدون قید اسلامی ) و یا جمهوری دمكراتیك و ... جهت نوع و شكل حكومت آینده می دادند. اما حضرت امام خمینی از مردم خواستند كه " رای بدهید به جمهوری اسلامی ، نه یك حرف زیادتر و نه یك حرف كمتر . " به این ترتیب 98/2 درصد مردم با لبیك به ندای رهبر خود پایه های نظام اسلامی را تثبیت كردند و خواستار حاكمیت اسلام ناب و مترقی در حكومتی بر پایه مشاركت و حضور مردم در سرنوشت خویش شدند.

 


برچسب‌ها: روز جمهوری اسلامی , دوارده فروردین ,
بیستم جمادی الثانی مصادف است با ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها و روز مادر ( روز زن ) مبارک
آهنگ جوانی ( ترکی خراسان)

کمی بخندیم...

ﺗﻮ ﺍﺗﻮﺑﻮﺱ ﺩﻭﺗﺎ ﺧﺎﻧﻢ ﺩﻋﻮﺍﺷﻮﻥ ﻣﯿﺸﻪ ﻭﺍﺳﻪ ﻧﺸﺴﺘﻦ ﺭﻭ ﯾﻪ ﺻﻨﺪﻟﯽ.

ﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﻣﯿﮕﻪ: ﺍﻭﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﺴﻦ ﺗﺮﻩ ﺑﺸﯿﻨﻪ.

.

.

ﻭ ﺍﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﺷﺪ ﮐﻪ ﻫﺮﺩﻭ ﺯﻥ ﺑﻪ ﻫﻢ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺻﻨﺪﻟﯽ ﺗﺎ پﺎﯾﺎﻥ ﻣﺴﯿﺮ ﺧﺎﻟﯽ ﻣﺎﻧﺪ!!

dametgarm-6برچسب‌ها: سرگرمی ، خنده ، جوک ,
ادامه مطلب
بهــــــار آمد، بهــــار من نیامد

بهار آمد، بهار من نیامد
.................................................. .....

بهــــــار آمد، بهــــار من نیامد
گل آمـــد، گلعـــــزار من نیامد


برآوردند سر از شاخه، گل ها
گلی بر شاخسار من نیــــامد

چراغ لاله روشن شد به صحرا
چــــــراغ شام تار من نیـــــامد


جهان را انتظــــــار آمد به پایان
به پایان انتظــــــــــار من نیامد


برچسب‌ها: عیدنوروز , بهار , حجسته , تبریک, نگار من , مهدی جان,
لینک کاربردی و مفید ؛ ابر جستجوگر سلام

برای انتقال به این لینک لطفا روی نوشته پایین کلیک کنید :

ابر جستجوگر سلام

 


برچسب‌ها: لینکهای کاربردی , لینکهای مفید , ابرجستجوگر , جستجوگر سلام,
نکته و تلنگر ( عکس‌نوشته )
حدیثی از امیرالمومنان علی(ع)
این شعار را فراموش نکنیم ...
فواید صله رحم در رفع گرفتاری‌ها و روش‌های آن

يکي از ارادتمندان جناب شيخ جعفر مجتهدي (ره) مي گويد: هنگامي كه خدمت آقاي مجتهدي رسيدم به ايشان عرض كردم: مدتي است عيالم مريض شده و خود نيز دچار گرفتاري متعددي شده‌ام، اگر ممكن است دعايي بفرماييد تا گرفتاريهايم برطرف شود.

آقا تأملي كرده و فرمودند:«بله، كسي كه رحم خود را از خانه دور كند، اين چيزها را هم دارد، مشکل آن است که پير مردي از بستگانتان از شما دلگير و ناراحت شده، شما دل او را شكسته‌ايد، در آن حال آهي كشيده  و به سبب آن، گرفتاري به شما روي آورده ‌و تا دل او را بدست نياوريد گرفتاريها برطرف نخواهد شد و عيالتان روز به روز بدتر مي‌شود.»زیباساز


برچسب‌ها: صله رحم , توصیه‌های مذهبی , فرهنگی دینی , خانواده , زندگی , سبک زندگی اسلامی,
ادامه مطلب
موسیقی ترکی خراسان ( آنلاین)
شعر ترکی مراسم خواستگاري و عروسي در نوخندان درگز

(شاعر : محمد عرب خدری )

بايرام ﮔﯚنيْ عاششيق ياخچي چالرديْ

قيْز مئيدانده كفتــــــر كيمين اوْينـه رديْ

اوْغلن اوْنيْــــي قدو بـــويــــــون گـؤررديْ

آتــه ننــه اوْغـــول فيكــــرين بيلــــرديْ

 آغ سققللر ائلچــــي ليـــــقه يـوْلللرديْ

معنی فارسی:

«روزهاي عيد عاشيق هابه نيكي مي نواختند (گروه نوازنگان دهل و سرنا)

دختر همچون كبوتر در ميانه ميدان مي رقصيد

پسر قد و بالاي او را مي ديد 

پدر و مادر فكر و ذهن پسر را مي خواندند

و ريش سفيدان را براي خواستگاري مي فرستادند»

 


برچسب‌ها: نوخندان, شعر ترکی خراسان, خواستگاری , سنت های قدیمی,
ادامه مطلب

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به گزل وطنم نوخندان مي باشد.

div class=CenterSid