همانا مساجد خدا را کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز قیامت ایمان آورده‌اند. (قرآن کریم - سوره توبه - آیه 8) ----- پیامبر (ص) می فرماید : من بنی لله مسجداً ولو کمفحص قطاه بنی الله له بیتاً فی الجنه: کسی که مسجدی برای خدا بسازد اگر چه به اندازه لانه گنجشکی باشد خداوند خانه ای برایش در بهشت مهیا می کند -------به اطلاع شما عزیزان خیر و متدین می‌رسانیم که جهت ساخت و تکمیل ، مسجد ابوالفضل‌العباس(ع) نوخندان ، نیاز مبرم به کمک‌ها و مساعدت‌های نقدی و غیر‌نقدی عاشقان حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) داریم . لذا از شما مؤمنان و خیّرین عزیز دعوت می شود تا کمر همّت را بسته و در تکمیل این مسجد ما را همیاری کنید تا برای شما صدقه جاریه ای نزد خداوند نوشته شود. این مسجد با همکاری و كمك شما شروع کردیم و ان شاءالله با همّت عالی و کمکهای سخاوتمندانه شما تکمیل خواهد شد. در صورت امکان و برای مساعدت و مشارکت در این امر خداپسندانه شما عزیزان می‌توانید با هیئت امنای مسجد با شماره تماس 09153821519 تماس گرفته و یا به شماره حساب 0104511575005 بانک صادرات کمک‌های نقدی خودتان را واریز نمایید----------اجرکم عندالله ------------ هیئت‌امنای مسجد حضرت ابوالفضل‌العیاس(ع) نوخندان(خراسات‌رضوی)-ا. < گزل وطنم نوخندان
شما چی فکر می کنید...
داستان گونه ناب

 روزی از دانشمندی ریاضیدان نظرش را درباره زن و مرد پرسیدند:

 جواب داد:

 اگر زن یا مرد دارای ( اخلاق) باشند پس مساوی هستند با عدد یک =1

 

 اگر دارای (زیبایی) هم باشند پس یک صفر جلوی عدد یک میگذاریم =10

 

 

اگر (پول) هم داشته باشند دوتا صفر جلوی عدد یک میگذاریم =۱۰۰


 

اگر دارای (اصل و نصب) هم باشند پس سه تا صفر جلوی عدد یک میگذاریم =1000

 

ولی اگر زمانی عدد یک رفت (اخلاق)

 

چیزی به جز صفر باقی نمی ماند و صفر هم به تنهایی هیچ

 

 

نیست ، پس آن انسان هیچ ارزشی نخواهد داشت.

منبع:http://molindia.mihanblog.comبرچسب‌ها: داستانک , نکته های ناب , تلنگر,
دانلود موسیقی سنتی

در ادامه مطلب برای شما عزیزان تعدادی فایل موسیقی برای دانلود قرار داده ایم ، امیدوارم مورد پسندتان واقع شود:

 


برچسب‌ها: موسیقی سنتی , دانلود موسیقی,
ادامه مطلب
تسلیت................

استاد جلیل شهناز نوازنده پیشکسوت موسیقی و نوازنده تار در سن 92 سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش مهر، جلیل شهناز پس از یک دوره بیماری صبح امروز دوشنبه 27 خردادماه در بیمارستان آراد درگذشت. 

روحش شاد......  

لطفا برای احترام به وی صلوات  ختم کنید

استاد شهناز از کودکی تا....+تصاویر

    جلیل شهناز، علاوه بر نواختن تار که ساز اختصاصی او بود با نواختن ویولون، سنتور و تمبک نیز آشنایی داشت. معروف است که او در شیوه نوازندگی می‌تواند با ساز خود علاوه بر نواختن، آواز هم بخواند. عکس های زیر از آلبوم خاطرات استاد جلیل شهناز نگاهی می اندازد به گوشه از زندگی هنری این چهره برجسته موسیقی ایرانی.


برچسب‌ها: استاد شهناز , بزرگان موسیقی ایران,
ادامه مطلب
کرمانجی نعمت زنبیلباف
مهدی بیا
کاربرد عدسی و آینه ها

میلاد سرور جوانان عالم، حضرت علی اکبر و روز جوان مبارک باد
سلام برزیل به شجاع دلان پارس؛ این است، ایران

 

به گزارش ایرنا، کره جنوبی که درحضور هزاران تماشاگر خودی در اولسان پذیرای تیم ملی ایران بود با گلی که در دقیقه ۶۰ ازرضا قوچان نژاد دریافت کرد برابر تیم ملی ایران سرتسلیم را فرو آورد.
بازیکنان تیم ملی ایران درنیمه نخست با دوندگی بالا ودفاع منسجم اجازه گلزنی به میزبان را ندادند تا ۴۵ دقیقه ابتدایی با تساوی بدون گل به پایان برسد.
درآغاز نیمه دوم بازیکنان ایران که استرس این دیدار حساس را پشت سرگذاشته بودند با آرامش بیشتری به میدان آمده و توپ را راحت در میانه میدان به گردش دراوردند تا اجازه بازی سازی به کره جنوبی را ندهند.
در دقیقه ۶۰ این دیدار اشتباه مدافع کره جنوبی توپ را به قوچان نژاد رساند تا مهاجم فرصت طلب ایران با هوشیاری دروازه میزبان را بازکند تا همچون دیدار با قطر گلی ۳ امتیازی و ارزشمند را به ارمغان آورد.
در دقیقه ۷۵ بهترین فرصت برای گلزنی تیم کره جنوبی به دست آمد که ضربات جای هونگ سو و لی دونگ گوک با واکنش های فوق العاده رحمان احمدی مواجه شد تا دروازه ایران بسته بماند.
در ادامه کره ای ها که از ابتدا به ارسال توپ های بلند روی آورده بودند توانایی باز کردن دروازه ایران را نداشتند تا تیم کشورمان با کسب این پیروزی درخشان با ۱۶ امتیاز جواز حضور در جام جهانی را کسب کند.
کره جنوبی نیز با وجود این شکست با ۱۴امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان مسافر برزیل شد.
به این ترتیب ایران علاوه بر جام جهانی جهانی ۱۹۷۸آرژانتین، ۱۹۹۸ فرانسه، ۲۰۰۶ آلمان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را نیز تجربه می کند. 

منبع:http://www.inn.ir

 


برچسب‌ها: جام جهانی فوتبال , ایران و صعود به جام جهانی,
داستان و تلنگر

کوهنورد

در روز گاری نه چندان دور ، یک روز سرد زمستانی ، کوهنوردی برای فتح قله بلندی به کوهستان اطراف شهر رفت . مسیر او طولانی بود به همین دلیل شب را نیز برای صعود به قله در تلاش بود.

او در حالی که به قله نزدیک می شد، ناگهان دستش لغزید واز بلندی پرتاب شد؛ اما خوشبختانه به طنابی که از قبل خود را به آن بسته بود ، آویزان ماند و از مرگ نجات یافت . اما هوا سرد بود و او هرچه تقلا کرد ،نتوانست خود را بالا بیاورد.

کوهنورد از خدا خواست به او کمک کند و نجاتش دهد. در همین حال ، ندایی می شنود که به او می گوید :« طناب را پاره کن!»

مرد هرچه کرد ، نتوانست خود را راضی کند که طناب را پاره کند . چون فکر می کرد زندگی او، به همین طناب وابسته است و اگر آن را پاره کند، به ته دره پرتاب خواهد شد.دوباره همان ندا در گوش او پیچید ، اما کوهنورد توجهی نکرد.

صبح روز بعد روزنامه ها نوشتند: « شب گذشته کوهنوردی در فاصله نیم متری زمین یخ زد و مرد!».


برچسب‌ها: تلنگر , تامل , جملات ناب,
نتایج ( منتخبین ) انتخابات شوراهای اسلامی شهر درگز و نوخندان و لطف آباد و چاپشلو 1392

سيد جواد جوادي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: آراي ماخوذه شهرستان درگز در چهار شهر درگز، لطف آباد، چاپشلو و نوخندان بيش از ۴۱ هزار و ۳۲۵ هزار نفر بوده است.
وي منتخبين اعضاي شوراي اسلامي شهر درگز را به ترتيب دارندگان بيشترين راي شامل محمد علي گل ميمي با ۶۵۸۴ رأي، محمد رضا پوش با ۴۹۰۶ رأي،محمد حسن راحلي با ۴۴۵۲ رأي، توحيد غلامي سعدآباد با ۳۵۹۷ رأي ومحمد اتحاد بادلو با ۳۰۹۲ راي عنوان كرد.
وي همچنين گفت: حسن جليلي جشن آباد با ۳۰۶۹ و اردشير پازوكي با ۳۰۶۲ راي به عنوان اعضاي علي البدل چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر درگز تعيين شده اند.
فرماندار درگز با اشاره به پنج عضو منتخب شوراي شهر لطف آباد، گفت:


برچسب‌ها: نتایج اولیه انتخابات شوراهای اسلامی , شهرستان درگز,
ادامه مطلب
همگام با حماسه سیاسی درگز

بیش از 85 درصد واجدین شرایط شهرستان درگز درانتخابات شرکت کرده اند

 فرماندار درگز گفت: تاکنون بیش از 85 درصد واجدین شرایط رای دادن در شعبه های اخذ رای اینشهرستان حضور یافته و به نامزدهای مورد نظر خود رای داده اند.

ˈسید جواد جوادیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقشار مختلف مردم درگز با تشکیل صف های طولانی در مقابل شعب اخذ رای و مشارکت در انتخابات ˈآریˈ برگی دیگر از اوراق زرین در نظام جمهوری اسلامی ایران را ثبت کردند.

وی گفت: اغلب شعبه های اخذ رای درگز در ساعات پایانی انتخابات با کمبود تعرفه مواجه شد که تعرفه های ذخیره پیش بینی شده بین آنها توزیع گردید.

فرماندار درگز افزود: 88 شعبه اخذ رای برای برگزاری این دوره از انتخابات در شهرستان درگز دایر شد که 53 شعبه به صورت سیار و 35 شعبه به صورت ثابت فعالیت کردند.

او افزود: هزار و 700 نفر شامل اعضای هیات های اجرایی، نظارت، بازرسی، اعضای شعب اخذ رای، کاربران یارانه و بازرسان، کار برگزاری انتخابات 24 خرداد ماه در شهرستان درگز را بر عهده داشتند.

وی بیان کرد: 733 نامزد انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان درگز رقابت داشتند که از این تعداد 121 نفر عضو اصلی شورای 107 روستا و 22 نفر عضو اصلی شورای چهار شهر انتخاب خواهند شد.

شهرستان درگز با حدود 75 هزار نفر جمعیت در شمال شرقی استان خراسان رضوی قراردارد و دارای چهار بخش مرکزی، لطف آباد، نوخندان، چاپشلو و مرکزی می باشد.

منبع:http://www3.rkhorasan.irna.ir

برچسب‌ها: خبر, انتخابات درگز,
ورزش، پوکي استخوان را به تأخير مي اندازد

 با ورزش دستگاه اسکلتي- عضلاني خود را محکم کنيم؛

فشاري که به دنبال ورزش و فعاليت هاي فيزيکي بر دستگاه اسکلتي- عضلاني اعمال مي شود، مي تواند بر وضعيت اين اعضا تأثير مثبتي بگذارد.

 دستگاه اسکلتي عضلاني که فعاليت هاي حرکتي بدن را برعهده دارند، شامل استخوان ها و ارتباط آنها با مفاصل، تاندون ها، رباط ها، اعصاب و رگ هاي خوني است و فشاري که به دنبال ورزش بر روي اين اندام ها وارد مي شود در هر سني تأثير متفاوتي مي گذارد.
 
استخوان متراکم و استخوان اسفنجي:
 
اسکلت بخش بيروني استخوان شامل استخوان سفت (متراکم) و بخش دروني آن شامل استخوان نرم( اسنفجي) است استخوان متراکم توسط يک منشأ پوشيده مي شود.
 
مطالعه بر روي ساختمان استخوان بيماراني که براي مدتي بستري و يا با گچ گرفتن براي مدتي بي حرکت بوده اند، نشان مي دهد که بافت استخواني که ورزش و نرمش نداشته است، پوک و ضعيف و سست مي شود و خطر

برچسب‌ها: عجایب , دانستنی ها, ورزش,
ادامه مطلب
میلاد سه نور ؛( امام حسین ،حضرت ابوالفضل ، امام سجاد)(ع) مبارک باد.
لیست تمام روستاهای درگز به ترتیب حروف الفبا

به نقل از سایت قلم یاز:

 لیست تمام روستاهای درگز به ترتیب حروف الفبا:


آ

آق چشمه (درگز)

ا

ارباب (درگز)

ارتیان

اسدخان (درگز)

امان مرگان

اوتانلو

ایلانجیق


ادامه مطلب
لیست نامزدان انتخابات شورای شهر درگز بعد از تایید صلاحیت

لیست نهایی به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:
محمد اتحاد، اردشیر پازوکی، محمدرضا پوش، حسین جلیلی، جعفر دانا، حسین ذوالفقاری، حسن راحلی، ولی رمضانی، عاطفه زارعی، سیروس سرابی، جمشید شعبانپور، علی عباسیان، حسن عاشوری، حمید عباس نژاد، توحید غلامی، مهرداد فرزین فر، جبار قنبرپور، سعید قوی بازو، مهدی کریمی، محمود کریمی، صادق گلکاری، محمدعلی گلمیمی، برات مداح، حسن محمدی پور، هادی مختارزاده، حسن نوروزی، امین نوبهاری، حامد نوری زاده، احسان ولی خانی، امید یوسفی، ایوب نیازی

منبع خبر:http://dargaz-news.inf

مبعث خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه واله وسلم را به عموم مسلمانان جهان تبریک می گوییم
سالروز رحلت جان گداز بنیان گذار انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) تسلیت باد.

ای همـــدم یاران خــداجوی جماران

ای کعبه دل بیت تو در کـــوی جماران

ای گرد عزایت به سر و روی جماران

با یاد تو چشم همگان سوی جماران

آن مرد آسمانی-ویژه نامه رحلت امام خمینی

الگوي صحيح دوچرخه‌سواري براي افزايش قواي جسماني

الگوي صحيح دوچرخه‌سواري براي افزايش قواي جسماني

انتخاب ورزش که مناسب با شيوه زندگي شما باشد، مهم است. اگر درصدد هستيد تا آمادگي بدني خود را افزايش دهيد مي‌توانيد از ورزش‌هاي هوازي همچون دويدن سريع، پياده روي سريع و دوچرخه‌سواري استفاده کنيد. دوچرخه‌سواري انتخاب مناسبي است، شما مي‌توانيد دوچرخه‌هاي معمولي يا دوچرخه ثابت را انتخاب کنيد.

تحقيقات نشان داده‌اند که 20 مايل دوچرخه‌سواري در هر هفته‌ خطر بيماري‌هاي قلبي را تا 50 درصد کاهش مي‌دهد. دلايل زيادي براي مفيد بودن دوچرخه‌سواري وجود دارد. دوچرخه‌سواري باعث کاهش وزن مي‌شود. مي‌توانيد از ميزان کم شروع کنيد و آن را به يک عادت مداوم تبديل کنيد. دوچرخه‌سواري استقامت بدن، توانايي شش‌ها و سلامت قلب و عروق را بالا مي‌برد.

* گام‌هايي براي شروع دوچرخه‌سواري


برچسب‌ها: عجایب , دانستنی ها,
ادامه مطلب
حقوق همسایه گری

 

انسان چه وظايفي در قبال همسايگان دارد؟

وقتی سیر کوتاهی در روایات می کنیم و نیم نگاهی به تعالیم کامل امامان معصومین می اندازیم اول خوشحال و مسرور و بعد ناراحت و غمگین و بعد ترسان و امیدوار می شویم.
خوشحال و مسرور بخاطر اینکه عمیق ترین و کامل ترین و اجتماعی ترین و عاطفی ترین نکات در این زمینه به ما گوشزد شده.
ناراحت چون متاسف می شیم که چرا ما ملزم به اجرای آنها نیستیم؟
می ترسم چراکه اگر انجام ندم مکافات عملم رو خواهم دید ولی امیدوار که معصومین ما را یاری خواهند نمود.

به نظر شما و با استدلال عقلی خودتون؛چه وظیفه ای نسبت به همسایه داریم؟


برچسب‌ها: تلنگر , تامل , جملات ناب,
ادامه مطلب
روز پدر مبارک(منیم آتام)
آزاد سازی خرمشهر ( یاد پدرانی بخیر که رفتند تا ما ایرانی سرافراز داشته باشیم)
ولادت با سعادت مولای متقیان ،‌امیر مومنان، مولی الموحدین ، اولین مقتدا و پیشوای شیعیان جهان ، مبارک

Click for larger version

 

ولادت با سعادت مولای متقیان ، حجت خدا حضرت علی (ع)

بر تمامی شیعیان و مسلمانان و

روز پدر برتمامی پدران ایران زمین

مبارک باد.

قضیه شکافته شدن دیوار کعبه برای ولادت امام علی(ع) چقدر در تاریخ مستنداست؟


برچسب‌ها: ولادت امیرالمومنین(ع) , روز پدر گرامی,
ادامه مطلب
خودتان قضاوت کنید

آقا محمود غدیر را بازسازی می کند؟؟؟؟؟/!!!!!!!!!!!!

وقتی این عکس دیدیم واقعاً یه جوری شدم و به آقا محمود شک کردم که آقا محمود چیکار می کنه ،می خواد غدیر خم رو بازسازی کنه یا چی به هر حال آقا محمود هی دم از قانون می زنه ولی خودش عمل نمیکنه.
آقا محمود مگه بهت نگفتن از امکانات دولتی نباید برای تبلیغات کاندیدای خاصی استفاده کرد،مگه خودت تو امکانات دولتی نیستی ،چرا قانون شکنی می کنی و کاندیدایی رو با شکل خاص که تو غدیر خم دیدیم تبلیغ می کنید....واقعاً متاسفم برات


منبع:http://hana2089.mihanblog.com

فیلم/ انتقاد تند قالیباف از هاشمی‌رفسنجانی
خودتان قضاوت کنید(لطفا)

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به گزل وطنم نوخندان مي باشد.

div class=CenterSid