همانا مساجد خدا را کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز قیامت ایمان آورده‌اند. (قرآن کریم - سوره توبه - آیه 8) ----- پیامبر (ص) می فرماید : من بنی لله مسجداً ولو کمفحص قطاه بنی الله له بیتاً فی الجنه: کسی که مسجدی برای خدا بسازد اگر چه به اندازه لانه گنجشکی باشد خداوند خانه ای برایش در بهشت مهیا می کند -------به اطلاع شما عزیزان خیر و متدین می‌رسانیم که جهت ساخت و تکمیل ، مسجد ابوالفضل‌العباس(ع) نوخندان ، نیاز مبرم به کمک‌ها و مساعدت‌های نقدی و غیر‌نقدی عاشقان حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) داریم . لذا از شما مؤمنان و خیّرین عزیز دعوت می شود تا کمر همّت را بسته و در تکمیل این مسجد ما را همیاری کنید تا برای شما صدقه جاریه ای نزد خداوند نوشته شود. این مسجد با همکاری و كمك شما شروع کردیم و ان شاءالله با همّت عالی و کمکهای سخاوتمندانه شما تکمیل خواهد شد. در صورت امکان و برای مساعدت و مشارکت در این امر خداپسندانه شما عزیزان می‌توانید با هیئت امنای مسجد با شماره تماس 09153821519 تماس گرفته و یا به شماره حساب 0104511575005 بانک صادرات کمک‌های نقدی خودتان را واریز نمایید----------اجرکم عندالله ------------ هیئت‌امنای مسجد حضرت ابوالفضل‌العیاس(ع) نوخندان(خراسات‌رضوی)-ا. < گزل وطنم نوخندان
مقاله:کودکان ما به کجا می‌روند؟

از آنجا که در عصر مصرف‌گرایی بسیاری از اسباب‌بازی‌ها تبدیل به نماد شده‌اند، این مقاله بر آن است تا ساختارهای معنایِ نهان گفتمان بصری آگهی‌های تجاری عروسک‌های مد را آشکار سازد. 

چکیده:

اسباب‌بازی‌ها از طریق مشخصه‌هایی همچون طراحی، تصاویر تبلیغاتی و متون بازاریابی پیام‌هایی را انتقال می‌دهند که بیانگر معانی فرهنگی و اجتماعی دنیای پیرامون هستند. از آنجا که در عصر مصرف‌گرایی بسیاری از اسباب‌بازی‌ها تبدیل به نماد شده‌اند، این مقاله بر آن است تا ساختارهای معنایِ نهان گفتمان بصری آگهی‌های تجاری عروسک‌های مد، برگرفته از سایت اسباب‌بازی‌های کودکانه www.mgae.com، را آشکار سازد. نگارنده با بهره‌گیری از دستور طراحی بصری کرس و ون لیون در تحلیل ویژگی‌های بصری آگهی‌ها، موضوعات بازنمایی‌شده در تبلیغات عروسک‌های مد، نقش‌هایی که ایفا می‌کنند و نوع رابطه‌ ایجاد شده میان مشارکت‌کنندگان را مورد بررسی قرار می‌دهد. تحلیل‌های آگهی‌های تجاری نشان می‌دهند که این آگهی‌ها علاوه بر پرورش حس هویت گروهی کودکان، ارزش‌هایی همچون ارضای نفس مثبت و مصرف مد را نیز ترویج می‌دهند.


برچسب‌ها: مقاله،کودکان،اسباب‌بازی‌،مد،باربی,
ادامه مطلب
نرم افزار کامل قرآن کریم به همراه قرائت و ترجمه + دانلود

نرم افزارZekrدر بین نرم افزارهای مشابه خود از امکانات فراوانی برخوردار است که می توان از بین این امکانات به تلاوت قرآن با صوتی دلنشین و همچنین تفسیر و ترجمه ی قرآن نام برد که این امکانات و همچنین محیط ساده ولی جذاب آن سبب شده است تا این نرم افزار به راحتی برای همه ی افراد از جمله مردم عادی و همچنین پژوهشگران قرآن قابل استفاده باشد. این نرم افزار که برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ ارائه شد اکنون به تکاملی فوق العاده دست یافته و بسیاری از مشکلات و باگ های آن در این ورژن برطرف شده است.


برچسب‌ها: نرم افزار قرآنی ذاکر ، دانلود مذهبی ، ,
ادامه مطلب
در حاشیه توهین اخیر نعیمه اشراقی؛ تحریف امام(ره) با خاطره و لطیفه تا چه زمان ادامه دارد؟

اینجا این پرسش است که آیا ماجرای نقل خاطره و لطیفه از امام با بسته شدن صفحه فیسبوک نعیمه اشراقی و عذرخواهی از مردم و یا توجیه آیت‌‌الله هاشمی برای عدم انتشار مطلب مربوط به سال‌های گذشته درباره رابطه با آمریکا پایان می‌یابد یا خیر؟


 


برچسب‌ها: نوه امام خمینی (ره) , نعیمه اشراقی ,
ادامه مطلب
ساعت سخنگو فارسی برای کامپیوتر + دانلود

گجت های اعلام زمان و ساعت ها شاید از جمله رایج ترین گجت های ارائه شده برای ویندوز باشند که مورد استفاده اکثر کاربران نیز قرار می گیرند.

Sepehr Voice Clock این نرم افزار یک ساعت آنالوگ زیبا را به دسکتاپ شما اضافه می کند که می تواند زمان را به صورت صوتی و به زبان فارسی اعلام کند. امکان یادآوری کارهای روزانه، نوشتن یادداشت و زنگ از جمله دیگر امکانات این نرم افزار هستند. آخرین ورژن این نرم افزار را هم اکنون می توانید از اینجا دریافت کنید.


بعضی ویژگی های نرم افزار:

- اعلام صوتی ساعت به زبان فارسی.
- ساعت عقربه ای و دیجیتال.
- تایمر با امکان زنگ زدن در زمان مشخص.
- یادآوری کارهای روزانه.
- قسمت یادداشت های روزانه.
- سازگار با نسخه های مختلف ویندوز.

حجم فایل: ۶.۸۵ مگابایت
سیستم عامل: ویندوز XP, ۷, ۸

منبع:http://www.ardebilnews.ir


برچسب‌ها: ساعت سخنگوی ویندوز به زبان فارسی , ,
زمزمه های در گوشی
با همسرت که قدم میزنی...

برای رفتن عجله نداشته باش...

دستهایش را با لطافت ولی مردانه بگیر...

با عشق و آرامش قدم بردار...

نفسهایت را عمیق تر بکش...

عجله ات برای چیست...؟؟

تمام دنیا اینجاست...

در دستهای تو...

 

منبع:http://soheilsasan.blogfa.com/


برچسب‌ها: تلنگر , نکته , داستان کوتاه , حکایت, زن , گل ,
داستانک

 مادر شوهر و مادر زن

شهین خانم و مهین خانم توی خیابون به هم رسیدن ،بعد از کلی احوالپرسی و چاق سلامتی، شهین خانم پرسید: راستی از دخترت چه خبر؟دوسالی باید باشه که ازدواج کرده، از زندگیش راضیه؟ بچه دار شد؟مهین خانم یه بادی به غبغب انداخت و گفت:آره جونم، این پسره، شوهرش، مثل پروانه دور سرش می‌چرخه، اون سال اول عروسی که دایم مسافرت بودن، همه جا رو رفتن دیدن، عید اون سال هم رفتن اروپا برای من هم یه پالتوی خیلی قشنگ آورده بود، تو کار های خونه هم نمی گذاره دست از سیاه به سفید بزنه، وقتی هم که حامله بود دیگه هیچی، اینقدر بهش می رسید حالا هم که بچه اشون به دنیا اومده تا پوشک بچه رو هم این عوض میکنه، آره شکر خدا خوشبخت شد بچه‌ام.شهین خانم گفت شکر خدا، ببینم پسرت چیکار می‌کنه از زنش راضیه!؟
مهین خانم یه آهی کشید و یه پشت چشم اومد که ای خواهر نگو که دلم خونه ، پسر بد بختم هر چی در میاره همش خرج مسافرت این دختره می‌کنه، انگار زمین خونه اشون میخ داره اون سال اول که اصلاً توی خونه بند نبودن، اصلاً فکر نمی‌کرد که بابا این بدبخت خرج این همه سفر رو از کجا بیاره، بعدش هم عیدیه رفتن دبی، دختره برا ننه‌اش رفته بود یه پالتو خریده بود ۱۰۰ دلار، پسره شده حمال خونواده زنش، طفلک بچه‌ام توی خونه عین یه کلفت کار میکنه، زنه دست از سیاه به سفید نمی‌زنه، حامله که شده بود این پسره دیگه رسماً شده بود زن خونه، بعد هم که زایمان کرد حتی پوشک بچه‌اش رو میده این پسر بد بخت عوض می‌کنه.
 
منبع:نرم افزار نیش ها و نوش ها، مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، سایت اسک دین دات کام.

برچسب‌ها: داستان ، حکمت آموز ، تلنگر,
پند و حکمت

 حتما ........

وقتی کاری انجام نمی شه، حتما خیری توش هست

وقتی مشکل پیش بیاد ، حتما حکمتی داره 

وقتی کسی را از دست می دی ، حتما لیاقتت را نداشته 
وقتی تو زندگیت ، زمین بخوری حتماً چیزی است که باید یاد بگیری 
وقتی بیمار می شی ، حتماً جلوی یک اتفاق بدتر گرفته شده

وقتی دیگران بهت بدی می کنند ، حتماً وقتشه که تو خوب بودن خودتو نشون بدی

وقتی اتفاق بد یا مصیبتی برات پیش می یاد ، حتماً داری امتحان پس می دی
وقتی همه ی درها به روت بسته می شه، حتماً خدا می خواد پاداش بزرگی بابت صبر و شکیبایی بهت بده

وقتی سختی پشت سختی می یاد ،حتماً وقتشه روحت متعالی بشه

وقتی دلت تنگ می شه ، حتماً وقتشه با خدای خودت تنها باشی

 

منبع: اسک دین

 


برچسب‌ها: سخنان حکمت آموز، حدیث,
پند و حکمت از معصومین (ع)

 حضرت صادق(ع): هنگامى كه اندوهى از اندوه هاى اين جهان بر دل شما نشست، 

چه چيز شما را باز مى ‏دارد كه وضو بسازيد و به مسجد برويد و در آنجا دو ركعت نماز بخوانيد و از خداى گره‏ گشا بخواهيد كه گرفتارى و اندوه شما را برطرف سازد؟! آنگاه افزود: «أمّا سمعت ‏اللَّه تعالى يقول: و استعينوا بالصّبر والصّلوة؟!» 
(آيا نشنيده ‏ايد كه خدا فرمود: «از شكيبايى و نماز يارى بجوييد»؟!)

مجمع البیان


برچسب‌ها: سخنان حکمت آموز، حدیث,
حدیث
<<<دانلود فلش پلیر برای مرورگر های مختلف>>>

Adobe Flash Player پلاگینی جهت نمایش فایل های فلش در بستر وب می باشد. این افزونه با نصب شدن برروی مرورگرها امکان نمایش انواع فایل های فلش نظیر بنرها ، بازی ها ، ویدیوها و وبسایت های طراحی شده توسط تکنولوژی فلش را برای کاربر مهیا می کند.
استفاده از ورژن های جدید این افزونه به ۲ دلیل از اهمیت بالایی برخورددار است. دلیل اول بروزرسانی های امنیتی این پلاگین می باشد تا انواع حملات و نفوذها از طریق اینگونه فایل ها از بین برود و دلیل دوم تغییرات ساختاری در نحوه رندر و نمایش این فایل ها در مرورگر و در نتیجه کاهش استفاده مرورگر از منابع سیستمی جهت نمایش این فایل ها می باشد. بنابراین توصیه می شود این پلاگین را دانلود و بروزرسانی نماید

 
 
 
منبع:http://www.askdin.com

برچسب‌ها: فلش پلیر برای مرورگر های مختلف,
صداي پاي عيد مي آيد(مبارك باد عيد قربان، نماد بزرگ‏ترين جشن رهايى انسان از وسوسه ‏هاى ابليس.)

 

زندگی‌تان به زیبایی گلستان ابراهیم و پاكی چشمه زمزم"


برچسب‌ها: مبارك باد عيد قربان, نماد بزرگ‏ترين جشن رهايى انسان از وسوسه ‏هاى ابليس, ,
صداي پاي عيد مي آيد( عيدتان مبارک )

 خوشا سر به سوداى معبود سپردن
و فرمان بردن از حضرت دوست!
خوشا شیطان درون خویش را به بند کشیدن
و از هر چه غیر دوست، چشم پوشیدن!
خوشا لحظه قربانى کردن بت‏هاى ظاهر و باطن 
به پاى عشق و هم‏سفر شدن با راهیان کوى دلدار! 
عيدتان مبارک


برچسب‌ها: مبارك باد عيد قربان, نماد بزرگ‏ترين جشن رهايى انسان از وسوسه ‏هاى ابليس, ,
یه سایت برای بجه های خوب ( زنبور دانا )
شهادت شکافنده ی علم نبوی و مظهر حلم علوی امام محمد باقر(ع) تسلیت باد . . .

 امام محمد باقر (ع):

دعای انسان پشت سر برادر دینی اش، نزدیکترین و سریعترین دعا به اجابت است . . .

 

نکات مفید برای کدبانوها
شومینه ی خانه تان کثیف شده ؟ ظروف تفلون شما خش بر داشته؟ و نمی دانید چگونه شیر جوشتان را تمیز کنید؟ با ما باشید تا جواب سوالاتتان را بگیرید.

در این مقاله به سه موضوع می پردازیم که خیلی از خانم های خانه با آن درگیر هستند : نحوه ی تمییز کردن شومینه ، چگونگی کار با ظروف تفلون و پاک کردن شیرجوش از شیر ته گرفته.

نحوه تمیز کردن شومینه

اگر شما هم در خانه شومینه دارید و آجرهای اطراف آن کثیف شده، برای تمیز کردن آن از سرکه استفاده کنید. قلم مو را داخل سرکه سفید زده و با آن آجرها را تمیز کنید. سپس آنها را با دستمال، خشک کنید. می‌بینید که آجرها کاملاً تمیز می‌شود.

چه کار کنیم تا ظروف تفلون مان خش برندارد


ادامه مطلب
خواص انجير
انجیر، میوه ای شیرین، گوشتدار، زرد یا بنفش رنگ، دارای ویتامین A،B، C، قند، پروتئین، مواد ازته، چربی، آهن، منگنز و کلسیم است. نوعی ازآن که در مناطق گرمسیر می روید، به نام انجیر هندی یا بنگالی معروف بوده است که بسیارتناور وپرشاخه است. از شیرابه نوع دیگر آن، در استرالیا کائوچو تهیه می کنند.

خواص دارویی انجیر
انجیر سریع الهضم و برای تقویت معده و نیروی جنسی، لینت مزاج و رفع یبوست مؤثر است. به صورت خشک کرده نیز، قابل استفاده است. کمپوت آن برای مبتلایان به سوءهاضمه مصرف می شود. در موارد ابتلا به سرماخوردگی، عصاره لعابدار انجیر خشک، روی مخاط، اثر نرم کننده دارد. انجیر تازه دو نیم کرده، روی دملهای چرکی و تومورهای کوچک، مانند ضماد عمل می کند. شیرابه درخت انجیر در معالجه زگیل مؤثر است. انجیر برای از بین بردن بوی بد دهان نیز توصیه شده است . شیرابه انجیر شیر را منعقد کرده و آن را تبدیل به پنیر می کند ومالیدن شیر ابه به میخچه ,زیگیل , خال گوشتی این آثار را از بین می برد بعلاوه گذاشتن کمی از شیرابه انجیر به محل حفره دندان کرم خورده درد آن را فورا ساکت می کند ومیوه کامل انجیر در موقع طبخ غذا سرعت آن را افزایش می دهد .

منبع:http://tajbakhsh-oloum.blogfa.com


برچسب‌ها: درمان خانگی،انجیر، شفابخش ، دانستنی های مفید ، میوه های شفابخش,
تلنگری بر من و شما و ...

گویند: صاحب دلى ، براى اقامه نماز به مسجدى رفت . نمازگزاران ، همه او را شناختند؛ پس ، از او خواستند که پس از نماز، بر منبر رود و پند گوید . پذیرفت .
نماز جماعت تمام شد . چشم ها همه به سوى او بود. مرد صاحب دل برخاست و بر پله نخست منبر نشست .
بسم الله گفت و خدا و رسولش را ستود. آن گاه خطاب به جماعت گفت : مردم !
هرکس از شما که مى داند امروز تا شب خواهد زیست و نخواهد مرد، برخیزد!
کسى برنخاست .
گفت : حالا هرکس از شما که خود را آماده مرگ کرده است ، برخیزد!
باز کسى برنخاست .
گفت :
شگفتا از شما که به ماندن اطمینان ندارید؛ اما براى رفتن نیز آماده نیستید ...!

منبع:http://www.1jomle.com/


برچسب‌ها: تلنگر ، نکته ، داستان کوتاه ، حکایت ,
آنان که پاییز را دوست ندارند نمیدونند که پاییز همون بهاریست که عاشق شده
پاییز یک شعر است یک شعر بی‌مانند زیباتر و بهتر از آنچه می‌خوانند پاییز، تصویری رؤیایی و زیباست مانند افسون است مانند یک رؤیاست سحر نگاه او جادوی ایام است افسونگر شهر است با این‌که آرام است او ورد می‌خواند در باغ‌های زرد می‌آید از سمتش موج هوای سرد با برگ می‌رقصد با باد می‌خندد [...] ...


برچسب‌ها: پاییز,
ادامه مطلب
تصاویر خاطره انگیز از هشت سال جنگ و زندگی در دهه شصت

به یاد داشته باشیم که جنگ آسان نیست ، هیچ گاه آسان نبوده و جنگ هشت ساله ای که ما داشتیم یکی از سخت ترین جنگ های تمام دوران ها بوده ، چه رشادت ها ایثارها جانفشانی ها که ندیدم چقدر همبستگی و محبت و یک دستی موج میزد با اینکه شرایط کشور و زندگی مردم سخت بود ولی همه دل زنده بودند با اینکه جوان های مملکت در جبهه جنگی نابرابر شهید میشدند بوی زندگی مشام ادم را سیر میکرد کسی خسته از مهر و محبت و عشق ورزیدن نبود ان دوره نهایتا به اتمام رسید و گذار به سبک نوین زندگی آغاز شد تغییرات به سرعت اتفاق می افتاد آنانی که دهه شصت و اتفاقاتش را حس کردن و با هشت سال دوران دفاع مقدسش زندگی کردند حضم هشت سال زمامداری احمدی نژاد و اصولگرایان برایشان سخت است دیگه خبری از ان یک دستی نیست فاصله طبقاتی موج میزند ماشین های لوکس کمیاب دنیا تو ایران هزار هزار تا با دلار زیرمیزی وارد میشه کسی حاضر به گرفتن دست دیگری نیست مگه توش پول باشه همه دلال شدند عاشق ملک و زمین سه هزار سه هزار دزدی میکنند کسی به فکر آیندگان نیست گویی آخر الزمان است و همه چی باید مصرف و نابود بشه …. باور نمیشه چقدر زود عوض شدیم چقدر زود …..
البته بایدامیدوار به دولت تدبیر و امید باشیم و خوشبختانه نشانه خوبی نیز از روزهای بهتر دیده میشود

اکنون برای لجظه ای هم شده بریم به اون دوران ؛ دوره سختی بود ولی آدماش با هم خوب بودند:

بقیه در ادامه مطلب


برچسب‌ها: هشت سال دفاع مقدس ، یادی از خاطرات گذشته، عکس,
ادامه مطلب
غذايی سنتی كه برای خانم‌ها مضر است!

مرغ به دليل پخت راحت و آساني كه دارد اين روزها در ميان غذاها زياد به چشم مي‌خورد اما غذاهايي كه در پخت آن‌ها از مرغ استفاده شده تا حد زيادي براي زنان زيان‌ بار و مضر است.


برچسب‌ها: آشپزی ، غذا ، مرغ ، توصیه های بهداشتی ، خانم ها,
ادامه مطلب
اگه میتونی این جمله ها رو ۵ بار بگو!
شما کدوم یکی از این ها رو تونستید تکرار کنید؟ برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

  آیا تا به حال در جمع دوستان یا خانواده شما شخصی بوده که با گفتن یه جمله سخت شما رو تشویق به تکرار اون جمله کرده باشه !؟ آیا تا به حال ضایع شده اید !؟ دیگر نگران نباشید! ما برای شما برنامه تلافی ویژه ای داریم مجموعه ای از جملات تکرار نشدنی براتون جمع آوری کردیم که شما را به جنگ با آنها تشویق میکند با ما همراه باشید در تکرار تکراری جملات تکراری !

۵ بار بگو :
دستم در دبه بود دبه درش دستم بود !۳ بار بگو :
ﯾﻪ ﯾﻮﯾﻮﯼِ ﯾﻪ ﯾﻮﺭﻭﯾﯽ


برچسب‌ها: سرگرمی ، تکرار های غلط غلوط,
ادامه مطلب
۶ خوردنی مفید برای تقویت چشم‌
بیش از ۲۵ میلیون نفر از مردم جهان به مشکلات و اختلالات بینایی نظیر آب مروارید مبتلا هستند که این مشکلات می‌توانند عامل نابینایی در افراد بالای ۵۵ سال باشند.

به گزارش افکارنیوز، این بیماری‌ها اغلب به دلیل پدیده اکسیداسیون و بروز التهاب در چشم‌ها ایجاد می‌شوند اما تحقیقات حاکی از آن است که مواد خوراکی حاوی ریزمغذی‌هایی موسوم به «لوتئین» و


برچسب‌ها: درمان خانگی، شفابخش ، دانستنی های مفید ، طب سنتی، خوردنی مفید ب، تقویت چشم‌,
ادامه مطلب
موسیقی پاپ زیبا(با کلام)بشنوید:

کاری از:(کيارش)
گلم


برچسب‌ها: موسیقی پاپ, آنلاین بشنوید,
مطلبی راجع به جن

جن در معنای لغوی:

در فرهنگ معتبر فارسی عمید جن چنین معنا شده : جن- جنه (به کسر جیم و تشدید نون)به موجود خیالی و غیر مرئی بین انس (=انسان) و ارواح را می گویند که واحدش جنی و مونث آن جنیه است . چنین بر می آید که نویسنده ی این فرهنگ به واقعیت وجود جن اعتقاد نداشته است . برهان قاطع در معنای جن گفته است : جن به کسر اول عربی معروف است که پری و دیو باشد و دل را نیز می گویند و قلب را هم خوانند و اول و نخست را هم می گویند که در مقابل کهنگی است. در فر هنگ عربی المنجد در معنای جن آمده : جن اللیل به معنای تاریکی شب و پوشانندگی آن است و جن الناس به معنای بزرگ آدمیان است . در مفردات راغب اصفهانی آمده است : اصل کلمه جن پنهان و پوشیده بودن شئی از حواس است . در فرهنگ لاروس نقل شده است : الجن: موجودی نامرئی بین انسان و ارواح . واحد آن جنی و مونث آن جنیت است .

جن حیوانی هوایی است واز خصوصیات جن این است که به شکل های مختلفی در


برچسب‌ها: دانستنیها، عجایب جهان،جن ,
ادامه مطلب
پخش برنامه

لطفا روی تصویر کلیک کنید:


برچسب‌ها: برنامه صرفا جهت اطلاع,
تيم ملي واليبال ايران قهرمان آسيا شد

بلند قامتان والیبال ایران بر بام آسیا

(منبع : واحد مرکزی خبر)

ولاسکو: ایران باید به داشتن این بازیکنان افتخار کند

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، ستاد برگزاری این دوره از مسابقات اسامی بهترین بازیکنان را به شرح زیر در بخش های مختلف اعلام کرد:

بهترین زننده اسپک: امیر غفور از ایران
بهترین مدافع روی تور: محمد موسوی از ایران
بهترین زننده سرویس: ویجون ژونگ از چین
بهترین لیبرو: فرهاد ظریف از ایران
بهترین پاسور: سعید معروف از ایران
امتیازآورترین بازیکن: ویجون ژونگ از چین
ارزشمندترین بازیکن: سعید معروف از ایران


برچسب‌ها: قهرمانی والیبال آسیا , ایران قهرمان,
سالروز شهادت امام محمد تقي جوادالائمه بر دوستداران ولايت تسليت باد

آبمیوه‌های تسکین‌ دهنده سردرد

شروع روزبانوشیدن یک لیوان آب‌میوه طبیعی به هنگام صرف صبحانه،می‌تواند شمارابرای تمام روز سرحال،بانشاط وآرام نگه دارد.

یکی از مزایای گرفتن آب میوه‌ها و سبزیجات این است که چون این مواد به شکل مایع وارد بدن می‌شوند، حجم زیادی از مواد مغذی آنها تقریباً بلافاصله وارد جریان خون شده و ویتامین‌ها و مواد معدنی به بدن می‌رسد؛ مواد غذایی که به طور طبیعی حاوی کلسیم و منیزیم می‌باشند، برای آرام کردن سردردها، به‌خصوص میگرن، مفید هستند و موجب کاهش فشارهای عصبی، تنش‌ها و اسپاسم‌های آزاردهنده می‌شوند.


برچسب‌ها: درمان خانگی، عسل ، شفابخش ، دانستنی های مفید ، طب سنتی، تسکین دهنده سردرد,
ادامه مطلب
عجائب هفتگانۀ جهان

 عجائب هفتگانۀ جهان مربوط به زمان های گذشته است که پاره ای از آنها از بین رفته ونابود شده است .

   این عجائب هر یک محصول نبوغ و کوشش عالی نوع بشر است که با صرف هزینه های سنگین و طی مدت های مدید ساخته شده و قربانان فراوانی داده است و هریک از آنها در زمانی ساخته و پرداخته شده اند که جز ابزاهای بسیار ساده و ابتدائی چیزی دردست هنرمندان و دانشمندان آن زمان نبوده است .


برچسب‌ها: دانستنیها, عجایب هفتگانه جهان ,
ادامه مطلب
عسل و درمان معجزه ای …………

شربت عسل طبیعی…شفای بیماری ها

در قرآن گفته شده که عسل شفاست برای تمام انسانها

یک لیوان آب. یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی به اون اضافه میکنیم و بعد یک لیموترش تازه رو توی اون میچلونیم!!! بعد دو تا قالب یخ توی لیوان میندازیم.
برای اینکه این شربت رو راحت درست کنید اول کمی آب ولرم ( مثل آب لوله) توی لیوان بریزید و یک قاشق عسل رو توی اون حل کنید..


برچسب‌ها: درمان خانگی, عسل , شفابخش , دانستنی های مفید , طب سنتی ,
ادامه مطلب
موسيقي پاپ (با کلام)صدای اذون می یاد

موسیقی پاپ ایرانی
آهنگساز:امیرهوشنگ شاهرخی
خواننده :علیرضا شهاب

زیر آسمون آبی خدا، صدای اذون میاد، صدای اذون میاد
از تموم کوچه های شهر ما صدای اذون میاد، صدای اذون میاد
صدای پای اجابت، صدای بال دعا
صدای شکفتن گل تو حضور لحظه ها
صدای دلای پاکی که غریب و بی کسن
لحظه های پر شکسته که به قله می رسن...

منبع:http://www.iranseda.ir


برچسب‌ها: موسیقی پاپ, آنلاین بشنوید,
دانلود آهنگ های کرمانجی و ترکی درگزی

گلچینی از آهنگ های کردی کرمانجی ، ترکی و فارسی محلی درگز


برچسب‌ها: موسیقی محلی , کرمانجی , شمال خراسان , ترکی خراسان , درگز,
ادامه مطلب
لالایی در فرهنگ ایرانی

شاید اولین قطعه موسیقیایی که هر کس در زندگی می شنود لالایی باشد. لالایی ها در ایران با توجه به تفاوت های فرهنگی و گویشهای منطقه ای با تنوع بسیار زیادی اجرا می شود.

لالایی نخستین پیمان آهنگین و شاعرانه ای است که میان مادر و کودک بسته می شود. رشته ای است، نامریی که از لبهای مادر تا گوش های کودک می پوید و تاثیر جادویی آن خواب ژرف و آرامی است که کودک را فرا می گیرد. رشته ای که حامل آرمان ها و آرزوهای صادقانه و بی وسواس مادر است و تکان های دمادم گاهواره بر آن رنگی از توازن و تکرار می زند. و این آرزوها آنچنان بی تشویش و ساده بیان می شوند که ذهن شنونده در اینکه آنها آرزو هستند یا واقعیت، بی تصمیم و سرگردان می ماند.
"لالایی"ها در حقیقت ادبیات شفاهی هر سرزمینی هستند، چرا که هیچ مادری آنها را از


برچسب‌ها: لالایی , کودک , فرهنگ مردم , ,
ادامه مطلب
موسیقی پاپ زیبا(با کلام)بشنوید:

تقدیم به همسرم

موسيقي پاپ (با کلام)

موسیقی پاپ ایرانی
آهنگساز و خواننده: نیما شمشادی
شاعر: محمد اسماعیل حبیبی

پلكاتو روی هم بذار خواب منو بهانه كن
یه قهوه ی تازه بریز، شبامو عاشقانه كن

تو نیمه راه این غزل نیمه ی خواب من شدی
دوباره آلوده ی این حال خراب من شدی

بمون كه بی كسی نیاد شبامو نیمه جون كنه
بمون كه عطر بودنت شبامو مهربون كنه ...

از اینجا

یا اگه نشد از این محلبشنوید

منبع:http://www.iranseda.ir

 


برچسب‌ها: موسیقی پاپ, آنلاین بشنوید,
15 دردی کـه درمان خانگی دارند *

برخی از مشکلات و دردها را می توان در خانه و بدون مراجعه به پزشک درمان کرد. به طور مثال، وقتی دندان درد دارید روی آن میخک بگذارید. یا اگر دچار سوختگی شدید، با چای سرد جلوی درد و تاول را بگیرید. برای آگاهی از درمان های خانگی دیگر با ما همراه باشید.(لطفا در ادامه مطلب)


برچسب‌ها: درمان خانگی ,
ادامه مطلب
لینک پخش زنده رادیو مراکز استانی جمهوری اسلامی ایران

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به گزل وطنم نوخندان مي باشد.

div class=CenterSid