همانا مساجد خدا را کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز قیامت ایمان آورده‌اند. (قرآن کریم - سوره توبه - آیه 8) ----- پیامبر (ص) می فرماید : من بنی لله مسجداً ولو کمفحص قطاه بنی الله له بیتاً فی الجنه: کسی که مسجدی برای خدا بسازد اگر چه به اندازه لانه گنجشکی باشد خداوند خانه ای برایش در بهشت مهیا می کند -------به اطلاع شما عزیزان خیر و متدین می‌رسانیم که جهت ساخت و تکمیل ، مسجد ابوالفضل‌العباس(ع) نوخندان ، نیاز مبرم به کمک‌ها و مساعدت‌های نقدی و غیر‌نقدی عاشقان حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) داریم . لذا از شما مؤمنان و خیّرین عزیز دعوت می شود تا کمر همّت را بسته و در تکمیل این مسجد ما را همیاری کنید تا برای شما صدقه جاریه ای نزد خداوند نوشته شود. این مسجد با همکاری و كمك شما شروع کردیم و ان شاءالله با همّت عالی و کمکهای سخاوتمندانه شما تکمیل خواهد شد. در صورت امکان و برای مساعدت و مشارکت در این امر خداپسندانه شما عزیزان می‌توانید با هیئت امنای مسجد با شماره تماس 09153821519 تماس گرفته و یا به شماره حساب 0104511575005 بانک صادرات کمک‌های نقدی خودتان را واریز نمایید----------اجرکم عندالله ------------ هیئت‌امنای مسجد حضرت ابوالفضل‌العیاس(ع) نوخندان(خراسات‌رضوی)-ا. < گزل وطنم نوخندان
هفته بسیج گرامی باد

هفته بسیج عمق بخشی به باورهای دینی و بصیرت افزایی به منظور شناخت دشمن است.

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

بسیج عطری است آسمانی که از جوانه‏ های ایمان تراوش می‏شود و پایگاهی است برای مُشت‏های گره شده، هفته مبارک و فرخنده بسیج فرصت مغتنمی است جهت تجدید پیمان با آرمان های بلند معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی و بیعتی دوباره با بزرگ بسیجی دلاور سلف صالح  ایشان مقام معظم رهبری است. این ایام را به همه بسیجیان دلاور و غیور میهن عزیز اسلامی مان تبریک و شاد باش می گوییم.

لطفا ادامه مطلب


ادامه مطلب
رایج ترین نام خانوادگی ایرانی چیست؟ و عجیبترین نام های ثبت شده در شناسنامه های ایرانی

مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از رایج ترین نام خانوادگی در بین خانواده‌های ایرانی خبر داد.

به گزارش آلامتو به نقل از بی بی نیمز ؛ با مطالعات انجام شده از پایگاه کشوری نتیجه ای که از استخراج نام خانوادگی‌ها شد، محمدی بیشترین نام خانوادگی را به خود اختصاص داده است.


برچسب‌ها: نام , محمدی , نام خانوادگی, اسامی عجیب ,
ادامه مطلب
تصاویر متحرک زیبا

لطفا به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
نام جانوران بزبان توركي

لطفا به ادامه مطلب بروید

 


برچسب‌ها: اسامی حیوانات به زبان آذری ,
ادامه مطلب
جملات زیبا و ...

-زيبا.jpg

تو می خواستی بشی “سنگ صبورم”تو شدی “سنگ” و من هنوز “صبورم !

****************


ادامه مطلب
من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هرچه کرد آن آشنا کرد

گونده منه باش ووران ، ایندی منه داش وورور

ایندی منه داش ووران ، اوزگه لره باش وورور

اوزگه اگر داش وورور ، دردینه دوزمگ اولا

باخ بورا سوز بوردادير ، داشلاري يولداش وورور


برچسب‌ها: آشنا ، تلنگر ، آذری ، یولداش ,
دو کلمه حرف حساب

« خواهی نشوی رسوا، همرنگ حقیقت شو »


برچسب‌ها: تلنگر ،,
فایل صوتی بیکلام آذری ( با نام ساری گلین )
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبَا الْحَسَنِ یا عَلِىَّ بْنَ الْحُسَیْنِ یا زَیْنَ الْعابِدینَ

شهادت امام سجاد(ع) ابلاغگر پیام شهیدان تسلیت باد

امام سجاد محراب را با میدان نبرد، نماز را با شهادت، مناجات نیمه شب را با مناجات حسین(ع) بر خاک های کربلا، یاد خدا را با یاد راهیان راه حق پیوند می زد.
و این چنین به نماز و عبادتش جهت می بخشید و عبادت های طولانی اش برای مردم پیام بیداری و راهنمایی به سوی عزت و آزادی و دین داری و ظلم ستیزی داشت.

امام سجاد(ع) چون برای نماز آماده می شد و وضو می گرفت، رنگ رخسارش دگرگون می شد و چون از علت آن می پرسیدند، پاسخ می داد:
«آیا می دانی که می خواهم به آستان چه بزرگی راه یابم و در مقابل چه مقامی قرار بگیرم.»

بارها می دیدند که وقتی امام زین العابدین(ع) وضو گرفته و به انتظار رسیدن وقت نماز به سر می برد، از شدت خضوع در برابر حق و احساس بندگی به درگاه خدا، آثار نگرانی در اندامش ظاهر می گردد.

هنگامی که امام سیدالساجدین به نماز و راز و نیاز با پروردگار می ایستاد، چنان در جمال حق محو می شد و در یاد خدا غرق می گشت که کمترین توجه به اطراف خود نداشت.

گاه در خانه حضرت مشکلی رخ می داد ولی حضرت چون به نماز ایستاده بود، فارغ از دردها و مشکلات دنیا، توجهی بدان ها نمی یافت.

دانلود کتاب صحيفه سجاديّه
حضرت علي بن الحسين امام سجاد عليه السلام

اینجا

ادامه مطلب


برچسب‌ها: شهادت سیدالساجدین (ع) , علی بن الحسین(ع) , صحیفه سجادیه, مذهبی ,
ادامه مطلب
جدا شدن دست مرد از زن در كنار كعبه الهى

 امام جعفر صادق (ع) حكايت فرمايد: روزى در مراسم حجّ و طواف كعبه الهى، زنى چون ديگر مسلمان ها مشغول طواف كردن بود، در حالتى كه دستش از آستين عبايش بيرون و نمايان بود، كه ناگاه مرد بوالهوسى - كه او نيز مشغول طواف كعبه الهى بود - چشمش به آن زن افتاد و ديد كه دستش نمايان است، نزديك او آمد و دست خود را بر روى مُچ دست زن كشيد.
در اين لحظه به قدرت خداوند متعال دست مرد - هوس باز - به دست آن زن - بى مبالات - چسبيده شد؛ و هر چه تلاش كردند نتوانستند دست خود را از يكديگر جدا سازند.
افرادى كه در حال طواف بودند، اطراف اين زن و مرد جمع شدند و هركس به نوعى فعاليّت كرد تا شايد دست هاى اين دو نفر را از يكديگر جدا كنند، ولى سودى نبخشيد؛ و در اثر ازدحام جمعّت ، طواف قطع گرديد.
و بعد از آن كه نااميد گشتند، فقهاء و قضات آمدند و هر يك به شكلى نظريّه اى صادر كرد:
بعضى گفتند: بايد دست زن قطع شود؛ چون دستش را ظاهر گردانيده و سبب فساد و گناه شده است و برخى گفتند: بلكه مرد مقصّر است؛ و بايد دست او قطع گردد.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: تلنگر , داستان , حکایت های مذهبی ,
ادامه مطلب
شوینده ای به نام سرکه

سرکه یکی از موادی است که در اکثر خانه ها می توانیم آن را ببینیم. از این ماده اسیدی نه تنها در برخی از غذاها و خوراکی ها بلکه در تمیز کردن خانه نیز استفاده می شود.

سرکه سفید یکی از محصولات خوراکی معجزه کننده است که به غیر از مصرف خوراکی و درمانی جایگزین خوبی به جای مواد شوینده است.

تمیز کردن وسایل خانه با سرکه:(در ادامه مطلب)


برچسب‌ها: دانستنی های مفید و کاربردی , سرکه , شوینده , تمیز کردن وسایل خانه با سرکه:درمان خارش پوست سر, درمان مسمومیت غذایی, درمان ناراحتی‌های گوارشی, سرکه سفید, سرکه سیب,
ادامه مطلب
سفير ایمان و رشادت (1)

هنگامى كه كاروان امام حسين (ع) در مسير خود به سوى كوفه به منزلگاه حاجز رسيد، اين نامه را به مردم كوفه نوشت :به نام خداوند بخشنده و مهربان ...نامه مسلم بن عقيل به من رسيد و نوشته است شما با هماهنگى و راءى نيك در راه يارى ما خاندان بوده و آماده مطالبه حق ما مى باشيد. از خداوند مى خواهم كه همه آينده مرا به خير نموده و شما را موفق گرداند، خداوند بر همه شما ثواب و اجر بزرگ عنايت فرمايد و من هم روز سه شنبه ، هشتم ذى حجه ، از مكه به سوى شما حركت كرده ام ، جلوتر سفير خودم را فرستادم ، با رسيدن نامه من به سرعت كارهاى خود را سر و سامان دهيد و من به زودى وارد خواهم شد.

( بقیه در اد امه مطلب)


برچسب‌ها: محرم , عاشورا , امام حسین (ع) , کوفه ,
ادامه مطلب
آموزش آشپزی ؛ آش شله مشهدی

 

این غذا در مشهد بسیار محبوب است، به طوری که به ندرت پیدا می‌شود که کسی این غدا رو دوست نداشته باشد.

آش شله مشهد

گوشت گوسفند 500 گرم  .  بلغور گندم 1 لیوان  .  برنج 1/2 لیوان .  باقلا 1/2 لیوان

نخود 1/2 لیوان  .  لوبیا قرمز 1/2 لیوان  .  لوبیا سفید 1/2 لیوان  .  لوبیا چیتی 1/2 لیوان

خورشت قیمه آماده 2 لیوان  .  پیاز 5 عدد  .  روغن 5 قاشق غذاخوری  .  دارچین و نمک و فلفل مقدار لازم


برچسب‌ها: آش, آش شله, آش شله مشهد, آش محلی, آش نذری, اش مشهدی , آشپزی محلی,
ادامه مطلب
مقیاس های اندازه گیری مواد برای کسانی که از دستورالعمل های آشپزی استفاده می کنند:
عکس و ...

بانوی(محجبه) عضو تیم تیراندازی ایران در مسابقات المپیک

فشار خون و موارد مرتبط با آن و دانستنیهای مفید

سرخرگها خون را از قلب به دیگر نقاط بدن می‌رسانند. برای آنکه خون بتواند در این عروق به جریان در آید، نیاز به فشار مناسبی دارد. این فشار جریان خون در سرخرگهای بدن یعنی فشاری که در هر انقباض عضله قلب در اثر برخورد خون به دیواره سرخرگ وارد می‌شود، فشار خون نام دارد. هنگامی که سرخرگهای بزرگ ، قابلیت ارتجاع و استحکام طبیعی خود را از دست بدهند و عروق کوچک ، نیز باریکتر شوند، فشار خون بالا می رود. قلب همانند یک پمپ با انقباض و استراحت خود ، خون را به داخل عروق می‌فرستد. در زمانهای مختلف مراحل این پمپاژ ، فشار خون در سرخرگها تغییر می‌کند.
بالاترین میزان فشار خون ، “فشار سیستولیک” است که همان فشاری است که به هنگام انقباض ماهیچه قلب موجب می‌شود تا خون از قلب به سایر نقاط بدن برسد. کمترین میزان فشار خون ، “فشار دیاستولیک” است که فشار بین ضربانهای قلب محسوب می‌شود و مربوط به زمانی است که قلب در حالت استراحت است. فشار خون بر حسب میلیمتر جیوه (mmhg) اندازه گیری می‌شود. میزان فشار خون بر پایه دو عدد نشان داده می‌شود. اولین عدد مربوط به فشار سیستولیک یا ماکزیمم و دومی مربوط به فشار دیاستولیک یا مینیمم است. معمولا یک فشار خون متعادل زیر mmhg 85/140 است. (۱۴۰ فشار سیستولیک و ۸۵ فشار دیاستولیک) می باشد. اگر فردی دچار بیماری دیابت باشد، فشار خون وی باید کمتر از mmhg 80/130 باشد.

موارد و توضیحات بیشتر را در ادامه مطلب مشاهده کنید


برچسب‌ها: دانستنیهای پزشکی , سلامت , فشارخون,
ادامه مطلب
شانس و...

هدفی انتخاب می شود. برای رسیدن به هدف فرایندی تعریف میشود. فرایندی که برای رسیدن به آن هف انجام میشود نیازمند فاکتوهایی برای منتهی شدن به نتیجه مطلوب است. برای کسب نتیجه بهتر به تقویت فاکتورهای مذکور میپردازیم. گاهی اوقات با وجود در نظر گرفتن تمام این فاکتورها باز هم نتیجه ی مطلوب حاصل نمی شود و یا اینکه بدون تثویت آن فاکتورها به نتیجه قابل قبولی می رسیم. بسیاری فرایند انجام شده را بررسی می کنیم و نمی توانیم علت این اتفاق را پیدا کنیم. اینجاست که اغلب ما فاکتوری را وارد میدانیم به نام شانس. شانس را فاکتوری تعریف میکنیم که باعث حصول نتیجه ای می شود غیر از نتیجه ای که باید با توجه به فرایند انجام شده به دست آید ( لطفا به ادامه مطلب بروید)


برچسب‌ها: شانس,
ادامه مطلب
نقش گروه خونی در شخصیت و رفتار انسان

بسیاری از دانشمندان زیست شناسی معتقدند خصلت ، منش ، رفتار، توان و کارایی، خلاقیت و خلقو خوی هر فرد بستگی به نوع گروه خونی وی دارد . در بسیاری از کشورهای صنعتی بخصوص ژاپنهمچنین، برای پست های مدیریتی و اجرائی ، هنگام استخدام افراد ، به نقش گروههای خونی توجه ویژه ای دارند.

می خواهید بدانید شما دارای چه شخصیتی هستید!!!؟( به ادامه مطلب بروید)


برچسب‌ها: شخصیت انسان ، گروه خونی,
ادامه مطلب
خوراکی هایی که برای از بین بردن بوی سیر از دهان معجزه می کنند

زمانی که با خوردن غذاهایی حاوی سیر، پیاز یا ادویه کاری دهان بدبو می شود، باید از خوشبوکننده های دهان استفاده کرد و البته این کار را به کرات انجام داد، یعنی تقریبا هر نیم تا یک ساعت یک بار تا زمانی که ماده غذایی مقصر از جریان خون پاک شود که معمولا این روند حدود ۲۴ ساعت به طول می انجامد.

در این میان مسواک زدن هم کمک می کند اما نمی توان مسواک را همیشه در دهان نگه داشت، یکی از بهترین راه های مبارزه با بوی بد دهان، خوردن بعضی خوراکی ها پس ازغذاهای بودار است. این فهرستی از موادغذایی است که می تواند به شما کمک کند تا بر این مشکل خودتان غلبه کنید.

۱) لیمو: خوردن یک قاچ لیمو معجزه می کند. می توانید از لیمو به عنوان چاشنی غذا استفاده کنید یا حتی به لیوان آب خود مقداری آب لیموی تازه بیفزایید، آب نبات های لیمویی نیز همان خاصیت را دارند با این مزیت که همیشه می توانید با خود همراه داشته باشید.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: دانستنیهای مفید و کاربردی , بوی سیر , ,
ادامه مطلب
زنگ تفریح

کره الاغی با حسرت از باباش میپرسه:بابایی الاغا هم زن میگیرن؟باباش میگه آره پسرم اتفاقا تو دنیا فقط الاغا زن میگیرن

به شخصی گفتند: زود باش زود باش جشن عروسی شروع شده.
گفت: به من چه؟
به او گفتند: عروسی پسر خودت است.
طرف به یارو گفت: پس به تو چه؟!

جیگرم. قلبم همسرم همدستم همدلم درد میکنه ! دکتر خوب سراغ نداری ؟

لطفا ادامه مطلب


برچسب‌ها: زنگ تفریح , شوخی , سرگرمی , جوک,
ادامه مطلب
فهرستی از سایت های وبلاگ دهی (همراه لینک)

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: سایت های ایجاد وبلاگ,
ادامه مطلب
همه چيز در زندگي تان درست خواهد شد اگر ...
همه چيز در زندگي تان درست خواهد شد اگر ...
واقعيت اين است كه همه چيز بالاخره درست مي‌شود. زندگي بلد است از خودش مراقبت كند، چه شما بخواهيد چه نخواهيد. اگر نگاهي به زندگيتان بيندازيد متوجه مي‌شويد كه همه اتفاق‌هاي آن در آخر درست شدند و به بهترين نتيجه رسيدند.

لطفا به ادامه مطلب بروید 


برچسب‌ها: موفقیت , شادکامی , زندگی,
ادامه مطلب
نکته های خانه داری ( آشپزخانه اي براق با تكنيك هاي زير )
آشپزخانه اي براق با تكنيك هاي زير
اگر در فنجان‌هاي چيني چاي يا قهوه مي‌نوشيد، حتما براي شستن لكه چاي و قهوه مشكل داريد، با كمي سركه و نمك مي‌توانيد اين لكه‌ها را به راحتي پاك كنيد.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: نکته های مفید خانه داری ، دانستنی ها ,
ادامه مطلب
چند لینک کاربردی و مفید
در محضر اهل ذکر:

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :

چهار چيز است كه به هركس داده شود خير دنيا و آخرت به او داده شده‏ است ؛ بدن شكيبـا ، زبـان گويـا بـه ذكر خدا ، دل سپاسگزار و همسر شايسته .

مستدرك الوسائل : 2 / 414 / 2338 منتخب ميزان الحكمة : 190 ...


برچسب‌ها: حدیث , مذهبی , پیامبر اکرم (ص) ,
عباس ذو الجناحین

امام چهارم به عبيد اللَّه بن عباس بن على نگاهى كرد و اشك چشمش را گرفت، سپس فرمود روزى برسول خدا سخت‏تر از روز احد نگذشت كه عمويش حمزه در آن كشته شد و بعد از آن موته است كه عموزاده‏اش جعفر بن ابى طالب كشته شد سپس فرمود روزى چون روز تو نباشد اى حسين سى هزار مرد كه گمان ميكردند از اين امت هستند، دور او را گرفتند و هر كدام به كشتن او به خدا تقرب مي جست و او خدا را به آنها يادآور ميشد و پند نميگرفتند تا او را بستم و ظلم و عدوان كشتند.
سپس فرمود خدا عمويم عباس را رحمت كند كه جانبازى كرد و خود را فداى برادر كرد تا دو دستش قطع شد و خدا در عوض به او دو بال داد كه بدانها با فرشتگان در بهشت پرواز می کند، چنانکه به جعفر بن ابى طالب دو بال عطا كرد. براى عباس نزد خداى تبارك و تعالى مقامى است كه در قيامت همه شهداء و اولين و آخرين بدان رشك برند.


(امالى، شيخ صدوق، ص470، مجلس هفتادم)


برچسب‌ها: عاشورا ، محرم ، ابوالفضل العباس (ع) ، امام سجاد(ع) ، عبدالله,
فلش زیبای قرآن
مصيبت من از يعقوب مهم تر بود

امام سجّاد، حضرت زين العابدين (ع) پس از جريان دلخراش و دلسوز عاشورا بيش از حدّ بى تابى و گريه مى نمود.
روزى يكى از دوستان حضرت اظهار داشت : يابن رسول اللّه ! شما با اين وضعيّت و حالتى كه داريد، خود را از بين مى بريد، آيا اين گريه و اندوه پايان نمى يابد؟
امام سجّاد (ع) ضمن اين كه مشغول راز و نياز به درگاه خداوند متعال بود، سر خود را بلند نمود و فرمود: واى به حال تو! چه خبر دارى كه چه شده است ، حضرت يعقوب در فراق فرزندش ، يوسف عليهماالسّلام آن قدر گريه كرد و ناليد كه چشمان خود را از دست داد، با اين كه فقط فرزندش را گم كرده بود.
وليكن من خودم شاهد بودم كه پدرم را به همراه اصحابش چگونه و با چه وضعى به شهادت رساندند.

مستدرك الوسائل : ج 2، ص 466، ح 19، كامل الزيارات : ص 107، ح 2.

 


برچسب‌ها: مقاله ، محرم ، عاشورا ، پیام امام حسین(ع)، امام سجاد (ع),
عاشورا يعني چه؟

عاشورا برگرفته شده از «عشر»، به معناي ده است و عاشورا به معناي دهم مي باشد. اطلاق كلمه «عاشورا» بر دهم ماه محرم، پس از شهادت امام حسين و ياران آن حضرت، صورت پذيرفته است و در دوره پيش از اسلام به دهم ماه محرم، عاشورا نمي‏گفتند. كاروان اباعبدالله الحسين (عليه السلام) در روز دوم محرم، در سرزمين مقدس كربلا فرود آمد و تا روز عاشورا در آن سرزمين بودند؛ اما چون حوادث مهم كربلا در روز نهم و دهم ماه محرم الحرام اتفاق افتادند، اين دو روز را برجسته تر شده، تاسوعا و عاشورا ناميده شدند؛ يعني نهم و دهم محرم الحرام.

ابن اثير در كتاب «نهايه» مي نويسد:


برچسب‌ها: مقاله ، محرم ، عاشورا ، پیام امام حسین(ع)،عاشورا پژوهي، حماسه عاشورا، تجزيه و تحليل نهضت عاشورا، پيام داشتن حماسه عاشورا، شعاع و گستره پيام قيام عاشورا، درس ها و پيام هاي حماسه عاشورا, ,
ادامه مطلب
اولين عزادار امام حسين(ع)

پاسخ به یک سوال:

اولين كسي كه پرچم عزاي سيدالشهدا را بر پا كرد چه كسي بود؟ايشان هرساله اين پرچم عزا را برپا مي كند.اين بزرگواركجا اين پرچم را علم مي كنند؟


برچسب‌ها: محرم ، عاشورا ، امام حسین(ع)، شهید کربلا،اولین عزاداری برای امام حسین (ع) ، کوفه ، شام ، یزید لعنت الله علیه,
ادامه مطلب
قرآن و پزشکی

لطفا در ادامه مطلب مشاهده کنید


برچسب‌ها: پزشکی ، قرآن,
ادامه مطلب
قرآن و فیزیک

لطفا در ادامه مطلب ببینید


برچسب‌ها: قرآن ، فیزیک,
ادامه مطلب
دوران طلایی سیاست آمریکا و موهبت دموکراسی آمریکایی + کلیپ

این سگ، اسمش Duke است ( در ادامه مطلب)و در پناه موهبت دموکراسی آمریکایی، توسط ساکنان مدرن و متمدن شهر کورمورنت، به عنوان شهردار این شهر، انتخاب شده است. دوران طلایی سیاست آمریکایی، با انتخاب شهردار دوک، یک سگ بی‌زبان هفت ساله، وارد دوران جدیدی شده است و باید منتظر اتفاقات جدیدی بود. آن دموکراسی مطلوبی که  شبه‌روشن‌فکران داخلی، مدام از آن دم می‌زنند و برای آن، سینه، چاک می‌کنند، این است. دموکراسی آمریکایی، به انتخاب سگ می‌انجامد.

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: سگ , آمریکا , شهردار , مدرنیته, دموکراسی , رای گیری,
ادامه مطلب
وقتی میخواهند برای من و شما جوک بگویند

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: مسخره کردن, جوک, نقی, هادی نقی, naghi,
ادامه مطلب
شام غریبان حسین(ع) امشب است...

خورشيد فرار كرده است ... پشت افق پوشيده از خون سرخ ، پنهان شده است و ماه مانند چشمانى اشك آلود، خونبار طلوع كرده است ...
قبايل همچنان به خيمه ها هجوم مى آورند و در آنان آتش ‍ مى افكنند. و آتش مانند دهان هاى گرسنه اى ، جنون آميز زبانه مى كشد و همه چيز را مى بلعد.
گرگها زوزه مى كشند... به برّه هاى كوچكِ ترسان ، حمله ور شده اند...

 


برچسب‌ها: مقاله , محرم , عاشورا , پیام امام حسین(ع), حضرت زینب (س), شام غریبان,
نظرتون راجع به این عکس چیه!؟؟حتما فکر می کنید خانواده ای مسلمان از یکی ازکشورهای عربی هستن...
.
.
.
ولی این خانواده یهودی هستند
برای توضیح بیشتربه ادامه مطلب مراجعه کنید

 


برچسب‌ها: تلنگر ، تامل ،عکس ، تفکر ، یهودیان ارتدوکس ,
ادامه مطلب
وقتی سیاه پوشی ماه محرم مد روز میشه !!!

کوفیان یکی یکی نامه به امام حسین (علیه السلام) نوشتند و از او دعوت کردند ؛ گفتند امروز این مد روزه

ماها رو ماشینامون یا حسین نوشتیم و دامب و دومب موسیقی هامون را به دامب و دومب نوحه ای تبدیل کردیم؛ گفتیم امروز این مد روزه

لطفا برای مشاهده بقیه مطالب به ادامه مطلب بروید.


برچسب‌ها: محرم ، عاشورا ، امام حسین(ع)، شهید کربلا، ، مقاله ، عکس ، کوفیان ، تلنگر ، مد روزه,
ادامه مطلب
صوت روضه نمیشه باورم با نوای محمود کریمی

برچسب‌ها: صوت محرم,
روضه شام غریبان-تاراج حرم

تاراج خیام امام حسین پس از شهادت آن حضرت

مقتل الحسین الخوارزمی: ج ٢ ص ٣٧، الفتوح ابن اعثم کوفی: ج ۵ ص ١٢٠:

أقبَلَ الأَعداءُ حَتّى أحدَقوا بِالخَیمَةِ، ومَعَهُم شِمرُ بنُ ذِی الجَوشَنِ، فَقالَ : اُدخُلوا فَاسلُبوا بِزَّتَهُنَّ .فَدَخَلَ القَومُ أَخَذوا کُلَّ ما کانَ بِالخَیمَةِ حَتّى أفضَوا إلى قُرطٍ کانَ فی اُذُنِ اُمِّ کُلثومٍ ـ اُختِ الحُسَینِ ـ فَأَخَذوهُ وخَرَموا اُذُنَها، حَتّى کانَتِ المَرأَةُ لَتُنازَعُ ثَوبَها عَلى ظَهرِها حَتّى تُغلَبَ عَلَیهِ . وأخَذَ قَیسُ بنُ الأَشعَثِ قَطیفَةً لِلحُسَینِ علیه السلام کانَ یَجلِسُ عَلَیها فَسُمِّیَ لِذلِکَ قَیسَ قَطیفَةٍ وأخَذَ نَعلَیهِ رَجُلٌ مِنَ الأَزدِ یُقالُ لَهُ: الأَسوَدُ، ثُمَّ مالَ النّاسُ عَلَى الوَرسِ وَالخَیلِ وَالإِبِلِ، فَانتَهَبوها.

ترجمه: مقتل الحسین علیه السلام خوارزمى: دشمنان پیش آمدند تا به گرد خیمه ها حلقه زدند. شمر بن ذى الجوشن نیز با آنها بود. او گفت: به درون خیمه ها بروید و جامه ها و متاعشان را بگیرید.
مردم وارد شدند و هر چه در خیمه ها بود برداشتند تا جایى که گوشواره امّ کلثوم خواهر حسین علیه السلام را هم گرفتند و گوشش را دریدند. حتّى جامه رویینِ زنان را به زور مى‌کشیدند و مى‌بردند. قیس بن اشعث قطیفه اى را برداشت که حسین علیه السلام بر روى آن مى‌نشس.

  او از این رو «قیسِ قطیفه» نامیده شد. همچنین مردى از قبیله اَزد به نام اسود، کفش هاى ایشان را برداشت و سپس مردم به سوى وسایل زنان و اسبان و شترها رفتند و آنها را به تاراج بردند.


برچسب‌ها: محرم , عاشورا , امام حسین(ع), شهید کربلا, شام غریبان , غارت خیام,
از جنس تلنگر ؛ ( از روزگار علی(ع) و حسین(ع) تا عصر شبکه های اجتماعی)

اگر حسین(ع) در عصر اینترنت بود و "هل من ناصر ینصرنی" را در فضای مدرن امروز منتشر می کرد، حتماً هزاران هزار نفر آن را لایک می کردند، هزاران بار این پیام به اشتراک گذاشته می شد و سایت به سایت و گوشی به گوشی پیامش می چرخید ولی آیا همه آنان جان شان در در دست می گرفتند و خود را قربانی راه حسین(ع) می ...

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: مقاله ، محرم ، عاشورا ، پیام امام حسین(ع)، حضرت زینب (س)، حضرت علی (ع) ، عصر اینترنت ، لایک ، خوارج,
ادامه مطلب

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به گزل وطنم نوخندان مي باشد.

div class=CenterSid