همانا مساجد خدا را کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز قیامت ایمان آورده‌اند. (قرآن کریم - سوره توبه - آیه 8) ----- پیامبر (ص) می فرماید : من بنی لله مسجداً ولو کمفحص قطاه بنی الله له بیتاً فی الجنه: کسی که مسجدی برای خدا بسازد اگر چه به اندازه لانه گنجشکی باشد خداوند خانه ای برایش در بهشت مهیا می کند -------به اطلاع شما عزیزان خیر و متدین می‌رسانیم که جهت ساخت و تکمیل ، مسجد ابوالفضل‌العباس(ع) نوخندان ، نیاز مبرم به کمک‌ها و مساعدت‌های نقدی و غیر‌نقدی عاشقان حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) داریم . لذا از شما مؤمنان و خیّرین عزیز دعوت می شود تا کمر همّت را بسته و در تکمیل این مسجد ما را همیاری کنید تا برای شما صدقه جاریه ای نزد خداوند نوشته شود. این مسجد با همکاری و كمك شما شروع کردیم و ان شاءالله با همّت عالی و کمکهای سخاوتمندانه شما تکمیل خواهد شد. در صورت امکان و برای مساعدت و مشارکت در این امر خداپسندانه شما عزیزان می‌توانید با هیئت امنای مسجد با شماره تماس 09153821519 تماس گرفته و یا به شماره حساب 0104511575005 بانک صادرات کمک‌های نقدی خودتان را واریز نمایید----------اجرکم عندالله ------------ هیئت‌امنای مسجد حضرت ابوالفضل‌العیاس(ع) نوخندان(خراسات‌رضوی)-ا. < گزل وطنم نوخندان
امیدارم یلدایی شادی داشته باشین و بهترن شبهای یلدا با اونایی که دوسشون دارین در انتظارتون باشه

   عمرتون صـد شب یلدا          دلتون قـــدر یه دنیا
    توی این شبهای سرما         یادتون همیشه با ما
   
دل خوش باشه نصیبت         غم بمونه واسه فردابرچسب‌ها: شب یلدا , اولین شب زمستون,
// سالروز آغاز امامت و ولایت گل سرسبد عالم هستی، تبریک و تهنیت //
سالروز پرپر شدن یازدهمین گل بوستان امامت و ولایت، تسلیت باد. . .

مولای غایب غریبم!

سرسلامت باد ما را در غم بابای شهیدت پذیرا باش؛

ای غمگین ترین شیعه در عصر غیبت!


داغت به قلب شیعه شراری عظیم شد

خون بر دلت ز کینة اهل جحیم شد

روح تو در بهشت الهی مقیم شد

با رفتن تو حضرت مهدی یتیم شد

آنگاه که اندیشه پرحیله ستمگران، دین خدا را به رأی خویش تفسیر میکرد، تلألوی خورشید تو بود که جاده حقیقت را همواره روشن نگاه میداشت و جاده امامت تنها 28 سال زیر قدم‌های جوان تو جوانه زد و پس از آن به فرزندت مهدی(عج)، عزیزترینِ خلق خدا، به امانت رسید؛ امانتی برای تداوم صراط مستقیم.

بعد من مهدی من بی کس و تنها ماند

به غریبی یگانه پسرم گریه کنید

گریه ی منتظران مرحم زخم دل اوست

بر ظهور خَلَف منتظرم گریه کنید

امروز، فانوس اشکهایمان را تا ظهور زاده تو روشن میکنیم تا به شمشیر عدالتش، روزی بغض 1400 ساله را بگشاید.

یا بن الحسن از این همه بیداد، الامان

عجّل علی ظهورک یا صاحب‌الزمان

 


برچسب‌ها: شهادت حضرت امام حسن عسگری (ع) , یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت,
ادامه مطلب
آیا این کیست؟!!

3

لایق نام کوچکش است آیا؟

به ادامه مطلب هم سری بزنید


برچسب‌ها: کشف حجاب , هنرپیشه‌گان زن در ایران , معتمد آریا,
ادامه مطلب
سند منگوله دار مالکیت الاغ در سال ۱۳۱۸

منبع: http://masironline.com

 


برچسب‌ها: عکس ، تاریخی ، سند الاغ ، سند منگوله‌دار,
کمی تامل ... اندیشه ...
برکات و اعمال ماه ربیع الاول

...اي بهار آفرينش! اي سبب خلقت! . نامت بلند و دينت پاينده باد...

ماه "ربیع الاول" همانگونه كه از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینكه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر بركات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا كرد از اول آفرینش ‍ زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است .


ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم با اندوه و اشک و ناله ،اشک ریختیم و دل تازه کردیم و با یاد عظمت آقا ابا عبدالله الحسین بزرگ شدیم، از خزان عفلت به برکت اشک های محرم و صفر به بهار رسیدیم و اکنون وقت آن است که در این بهار به یمن رویش دوباریمان سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم.

 

لطفا به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: برکات ماه ربیع‌الاول , وقایع ماه ربیع,
ادامه مطلب
صلی الله علیک یا سلـــــــــطان یا ابالحسن، یا علی بن موسی الرضا(ع)...

السلام علیک یا سلطان عشقــــ♥

یا علی بن موسی الرضا (ع)

ای امام مهربانم

آیین شام غریبان حضرت رضا(ع)غروب آخرین روز صفر انگار، بغضی در سینه ات می کارد که تمام وجودت را در التهاب خود متاثر می کند. وقتی خورشید در واپسین لحظه های تلالو این روز به سر می برد گویی این شهر باز رنگ شهود می گیرد و مرور می کند ماجرای شهادت را ...
و آن ها که اینجا زائرند همه شاهدند که چه سوز و گدازی بر جان خادمان حضرتش می افتد در این لحظه ها. آن ها که هویت خود را از وجود با برکت این امام رئوف وام گرفته اند، در این لحظه ها سوگوارتر از هر آنی، همراه با یکدیگر به زیارت مشرف می شوند و باز با لاله های فروزان در دست، اشک های روی گونه، نوحه های روی لب و هزاران آه و سوز در دل به عزا بر میخیزند برای مولایشان حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع).


برچسب‌ها: شهادت حضرت امام رضا(ع) ، شاه خراسان ،هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت ، شام غریبان امام رضا(ع),
پخش زنده حرم مطهر رضوی
سالروز شهادت حضرت رضا ثامن الائمه (ع) بر شیفتگان آن امام همام تسلیت باد

 

لطفا زندگینامه و شرح شهادت حضرت امام رضا(ع) را در ادامه مطلب مشاهده کنید


برچسب‌ها: شهادت حضرت امام رضا(ع) , شاه خراسان , هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت,
ادامه مطلب
...

عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک

سفری از خود من تا به خودم

مدتی هست نگاهم به تماشای خداست

و اميدم به خداوندی اوست …


برچسب‌ها: تلنگر , تامل , حکمت آموز , تفکر , سخنان نغز , حکیمانه , ,
شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ. 

 


برچسب‌ها: شهادت حضرت امام رضا(ع) , شاه خراسان , هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت ,
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) در كلام انديشمندان جهان
ولتر فرانسوي

سال 1763 ميلادى در تاريخ افكار ولتر نقطه عطفى بود. در اين سال بود كه سرانجام تصوير جديدى از حضرت محمّد [(ص)] و پيروانش در ذهن او ترسيم شد، قضاوت او نيز درباره شخص پيامبر اسلام [(ص)] كه هميشه مورد عنادش بود تغيير كرد و آنگاه كه حقيقت را بازيافت درباره آن حضرت گفت: محمّد [(ص)] بى گمان مردى بسيار بزرگ بود و مردان بزرگى نيز در دامن فضل و كمال خود پرورش داد. قانون گذارى خردمند، جهانگشايى توانا، فرمانروايى دادگستر، پيامبرى پرهيزگار بود و بزرگترين انقلاب هاى روى زمين را پديد آورد(اسلام از نظر ولتر، ص 28 و 53).

ولتر در سال 1776 ميلادى به ياد نمايشنامه فناتيسم، نخستين اثر ضد اسلامى اش، آخرين سخن خود را بر زبان آورد كه: "من در حق محمّد [(ص)] بسيار بد كردم" و چون برداشت هاى اوليه او از اسلام تحت تأثير نوشته هاى مغرضانه مسيحيان بود از روى خشم مى گفت: "همه كتاب هايى را كه تاكنون مسيحيان درباره مسلمانان نوشته اند بايد بر آتش افكند."

تُولْستوى

لئو تولستوى ( 1910 ـ 1828 ) نويسنده مشهور روسى در كتاب خود به نام محمد [ صلى الله عليه و آله و سلم ] مى گويد: جاى هيچگونه شبهه و ترديد نيست كه پيامبر اسلام از بزرگان مصلحين دنيااست، آن هم مصلحى كه به جامعه بشريت خدمات شايانى كرده است. و اين فخر و مباهات براى او بس است كه يك ملت خون ريز و وحشى را از چنگال اهريمنان عادات زشت و شنيع برهانيد و راه ترقى را بر روى آنان بازكرد و حال آن كه هر مرد عادى نمى تواند به چنين كار شگرفى اقدام كند و نتيجه بگيرد.

بنابر اين شخص شخيص پيامبر اسلام، سزاوار همه گونه احترام و اكرام مى باشد شريعت پيامبر اسلام به علت توافق آن باعقل و حكمت در آينده عالم گير خواهد شد.(دكتر گوستاو لوبون، اسلام و عرب، ص 154 و 159)

بقیه در ادامه مطلب لطفا


برچسب‌ها: نظرات اندیشمندان ، پیامبر مهربانی ، حضرت محمد(ص),
ادامه مطلب
ماجراي پنجره بالاي قبه پيامبر اكرم صلوات الله عليه و آله +عکس

برجستگی روی گنبد خضرای پیامبر چیست ؟

شايد در عكسها ديده باشيد كه در بالاي گنبد سبز پيامبر (ص) يك برجستگي شبيه قبر وجود دارد و بالطبع سخنانی درباره آن به گوشتان رسیده باشد . اما واقعیت آن چیست ؟ ... 

لطفا در ادامه مطلب دنبال کنید


برچسب‌ها: رحلت حضرت پیامبر اکرم ، محمد(ص)، ماجرای گنبد خضرا,
ادامه مطلب
رحلت پیامبر اکرم (حضرت محمد ص) بر تمام مسلمین جهان تسلیت باد

 

اَلسَلامُ عَلَیکَ یا اَبَاالقاسِم یا رَسوُلَ اللّهِ یا اِمامَ الرَّحمَةِ

فایل فلش ویزه بیست‌و هشتم صفر (لطفا کلیک کنید)


برچسب‌ها: رحلت حضرت پیامبر اکرم , محمد(ص),
سلام بر حسین و یاران باوفایش
اَلسَّلامُ عَلىَ الْحُسَیْنِ

اَلسَّلامُ عَلىَ الْحُسَیْنِ الْمَظْلُومِ الشَّهیدِ؛

اَلسَّلامُ على اَسیـــرِ الْكُرُباتِ وَ قَتیلِ الْعَبَـــراتِ

 


برچسب‌ها: محرم , عاشورا , امام حسین(ع) , شهادت , تشنه شهید , کربلا , نینوا , کاروان عشق , وقایع پس از عاشورای 61, روزشمار وقایع عاشورا تا اربعین سال 61,
فایل فلش به مناسبت اربعین سیدالشهدا(ع)

 

ان الله مع الصابرین ...

بعد چهل روز و شب ماه شب تارم...آمده زینب(س)سویت دلبر و دلدارم ஐ فلش √

لطفا برای مشاهده و شنیدن فایل به ادامه مطلب بروید

قبلا ولوم صدا را کم(تنظیم) کنید لطفا

التماس دعا دارم


برچسب‌ها: محرم , عاشورا , امام حسین(ع) , شهادت , تشنه شهید , کربلا , نینوا , کاروان عشق , وقایع پس از عاشورای 61, روزشمار وقایع عاشورا تا اربعین سال 61, فلش اربعین حسینی(ع),
ادامه مطلب
زیارت اربعین سیدالشهدا(ع)
اربعین سالار شهیدان را خدمت شما محبین آن حضرت تسلیئت عرض مینمایم
خداوندا...

خدایا؛

بضاعت من به قدری است که نمی دانم در حق آشنایان و دوستانم چه دعایی کنم

اما می دانم که تو از حال آنان آگاهی پس بهترین ها را برایشان کرم نما


برچسب‌ها: خدایا ، دعا ، حاجت ,
فلسفه پیاده روی اربعین حسینی؟!همواره آیین ها و ادیان مختلف با هدف همبستگی میان پیروان و هویت بخشی به جریان اجتماعی خود، ایامی را در سال مشخص کرده و پیروان خویش را ملزم به شرکت در این اجتماعات می کنند.یکی از پیامدهای اینگونه تجمعات، نمود جهانی و به نوعی تبلیغ آن جریان اجتماعی است که معمولا در جامعه جهانی تاثیر گذار است.

به فرموده مقام معظم رهبری:
خلا وجود اجتماعی عظیم و بین المللی در میان شیعیان را حضور میلیونی در ایام اربعین پر می کند. کربلا می تواند«نماد» تبلور وحدت وبیعت با امام باشد که «نمود»ی جهانی خواهد داشت. شروع جاذبه مغناطیس حسینی در روز اربعین است، این همان مغناطیسی است که امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی در دل من و شما هست.

پیاده به زیارت امام حسین(علیه السلام) رفتن موضوعیت دارد:


برچسب‌ها: محرم ، عاشورا ، امام حسین(ع) ، شهادت ، تشنه شهید ، کربلا ، نینوا ، کاروان عشق ، وقایع پس از عاشورای 61، روزشمار وقایع عاشورا تا اربعین سال 61,
ادامه مطلب
اربعین ؛واقعیت یا خیال پردازی مورخان

آیا اربعین واقیت دارد یا اینکه مورخان شیعی این را برای تراژدی کربلا ساخته اند تا آنرا احساسی تر نشان دهند؟آیا جریان اربعین در 61یا سال دیگر بوده است ؟

 

اربـعين در لغت، به معناي چهل، چهار دهه (لغت نامه دهخدا، 5/164) و در اصطلاح، سپري شدن چهل روز از مرگ کسي و بر پاي داشتن مراسمي براي بزرگداشت اوست. اين واژه در اصطلاح شيعه، به طـور خـاص بـر روز بـيـسـتـم مـاه صـفـر يـعـنـي چـهـل روز پـس از واقـعـه عـاشـورا و شهادت امام حسين (ع) و يارانش اطلاق مي گردد (همان) و به اربعين حسيني نامبردار است.

غـالب دانـشـمـنـدان روز بـيـسـتـم صفر را اربعين حسيني دانسته اند .قـول شيخ بهايي درين باره يکتا و استثنايي است. او نوزده صفر را روز اربـعـيـن حسيني دانسته و تمام ويژگي هاي اربعين از لحاظ ديني، مانند زيارت وارد براي آن روز، و از لحاظ تاريخي، مانند حـضور جابر بن عبداللّه انصاري در کربلا را در روز نوزده صفر دانـسـتـه اسـت. ايـن اخـتـلاف از آن جاست که ...لطفا به ائامه مطلب بروید


برچسب‌ها: محرم ، عاشورا ، امام حسین(ع) ، شهادت ، تشنه شهید ، کربلا ، نینوا ، کاروان عشق ، وقایع پس از عاشورای 61، روزشمار وقایع عاشورا تا اربعین سال 61,
ادامه مطلب
وقایع پس از عاشورا – سال 61 هجری ( تا اربعین شهیدان کربلا )

11 محرم :

  • صبح ، عمر سعد بر کشته های لشگر خود نماز خوانده و دستور داد به خاک سپردند .
  • بعد از ظهر ، بدستور عمرسعد ، باقیمانده کاروان حسین (ع) را از قتلگاه و از کنار بدن امام (ع) و دیگر شهیدان عبور داده و با این شکنجه روحی ، بسوی کوفه روانه کردند .
  • توسط مردان قبیله اسد ، دفن بدن بی سر شهیدان شروع شد .
  • سر امام (ع) را پیش ابن زیاد بردند .
  • کاروان اسرا را در بیرون کوفه اسکان موقت دادند .

12محرم :


برچسب‌ها: محرم , عاشورا , امام حسین(ع) , شهادت , تشنه شهید , کربلا , نینوا , کاروان عشق , وقایع پس از عاشورای 61, روزشمار وقایع عاشورا تا اربعین سال 61,
ادامه مطلب
متن نامه رهبر انقلاب اسلامی به جوانان در کشورهای غربی
رهبر معظم انقلاب در دومین نامه به جوانان در کشورهای غربی:
بنیانهای یک تعامل صحیح و شرافتمندانه را با جهان اسلام پی‌ریزی کنید (۱۳۹۴/۰۹/۰۸ - ۱۷:۳۳)

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به عموم جوانان کشورهای غربی، حوادث تلخ تروریستی فرانسه را زمینه‌ای برای همفکری خواندند و با بر شمردن نمونه‌های دردناکی از «آثار تروریسم مورد حمایت برخی قدرتهای بزرگ در دنیای اسلام، پشتیبانی از تروریسم دولتی اسرائیل و لشکرکشی‌های خسارت‌آفرین سالهای اخیر به دنیای اسلام»، خطاب به جوانان خاطرنشان کردند: من از شما جوانان میخواهم که بر مبنای یک شناخت درست و با ژرف‌بینی و استفاده از تجربه‌های ناگوار، بنیانهای یک تعامل صحیح و شرافتمندانه را با جهان اسلام پی‌ریزی کنید.


متن نامه رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:


برچسب‌ها: متن نامه رهبر مهظم ایران اسلامی , به جوانان , کشورهای غربی,
ادامه مطلب
آزمون استخدامی ( دانشگاه افسری برای سال تحصیلی 96- 1395)

ارتش جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد برای تکمیل استخدام افسری مورد نیاز خود در نیروهای زمینی، قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیاء (ص) ، هوایی ، دریایی و سازمان های تابعه خود از بین جوانان (پسر) مؤمن، متعهد و علاقمند به حرفه نظامی ، دانشجو  بپذیرد.

برای اطلاعات بیشتر لطفا اینجا کلیک کنید


برچسب‌ها: اخبار استخدامی ، آزمون دانشگاه ارتش ، دانشکده افسری ، خلبانی ، فنی مهندسی,
نکته ...

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com   زیبایی ناپایدار و فضیلت جاودانه است .  تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com


برچسب‌ها: فضیلت ، زیبایی ، دنیا ، زود میگذرد ، ماندگار ، تلنگر ، نکته ، زندگی,
هفته بسیج را گرامی می‌داریم

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به گزل وطنم نوخندان مي باشد.

div class=CenterSid